„Stawiam na drób” to projekt, w ramach którego młodzi adepci sztuki kulinarnej z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach z założycielem Akademii Kulinarnej Marcinem Budynkiem. Efekty ich wspólnej pracy możecie obejrzeć w naszej obszernej fotorelacji.

Nowoczesne metody obróbki mięsa, marynowanie, odpowiednie kompozycje smakowe i aranżacja potraw. Między innymi te elementy mieli okazje podszkolić uczniowie, którzy na co dzień uczą się zawodu w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Warsztaty poprowadził Marcin Budynek, jeden z najbardziej uznanych polskich szefów kuchni, założyciel Akademii Kulinarnej oraz Klubu Szefów Kuchni, który wspólnie z mrągowską młodzieżą postawił na drób.

- Przyjechaliśmy wspólnie z moją ekipą tym razem z projektem „Stawiam na drób”, którego głównym celem jest przeprowadzenie instruktarzu z zakresu obróbki technologicznej drobiowego mięsa jak i wspólnego przygotowania potraw - mówi Marcin Budynek. - Wiemy że drób jest najbardziej popularnym mięsem w naszym kraju i spożywamy go statystycznie najwięcej, ale drób jest różnej jakości. Jako młodzi adepci sztuki kulinarnej powinni wiedzieć jak wybrać dobry drób. To jest umiejętność niezbędna w pracy każdego kucharza.Relacje uczestników warsztatów:

- Jestem zadowolony, że brałem udział w tym projekcie, mogłem podpatrzyć i nauczyć się od szefa nowych aranżacji na talerzu - mówi Kacper Pusek, uczeń klasy 3 ZS nr 2.

- Wykorzystam z pewnością któreś danie z drobiu w najbliższym czasie, podczas szkolnego konkursu „Master Chef of SN”, którego tematem jest właśnie drób - Milena Olbyś z klasy 2 ZS nr 2.

- Pierwszy mój kontakt z takim Mistrzem kulinarnym. Pana Marcina wcześniej widziałam tylko w telewizji, a teraz miałam możliwość razem z nim gotować - Sandra Gajo z 1 klasy ZS nr 2.

pj

"Stawiam na drób" - warsztaty kulinarne w ZS nr 2. Fot. Paulina Jabłonowska


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij