W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 6 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach brało udział  27 zastępów straży pożarnej w obsadzie 101 strażaków.

  • 19 marca

Dobry Lasek - na drodze wojewódzkiej 610 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby, którym pierwszej pomocy udzielili strażacy i po przybyciu karetki pogotowia przekazali personelowi medycznemu. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli z drogi połamane elementy konstrukcyjne pojazdów.

Rydwągi - pożar trawy na nieużytkach powierzchni około 1 ha.

  • 20 marca

Mrągowo - w nocy doszło do pożaru w piwnicy remontowanego budynku mieszkalnego, po przygaszeniu ognia i sprawdzania obiektu znaleziono wewnątrz bezdomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz. Po przebadaniu na miejscu przez ZRM osoba została przewieziona na dalszą obserwację na SOR. Obiekt został przewietrzony.

  • 21 marca

Olszewo - pożar trawy na nieużytkach,

Sądry - pożar trawy na nieużytkach,

  • 22 marca

Tałty - strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi do mieszkania w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy, umożliwiając dotarcie do poszkodowanego ratownikom medycznym

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Jełmuń - zdjęcie przy pomocy drabiny kota z drzewa,

Młynowo - na drodze krajowej nr 59 doszło do zdarzenia dwóch samochodów. W wyniku tego zdarzenia dwóch kierowców zostało rannych. Jednego z nich strażacy wydobyli z samochodu na nosze i przekazali ratownikom medycznym. Zabezpieczono teren zdarzenia i pojazdy.

  • 23 marca

Mikołajki - strażacy z OSP Mikołajki udzielali pierwszej pomocy osobie z atakiem epilepsji do czasu dotarcia karetki pogotowia.

  • 25 marca

Rybno - pożar trawy na nieużytkach,

Mrągowo - w obiekcie gastronomicznym doszło do zapalenia się oleju w frytkownicy, a następnie pożar rozprzestrzenił się na całe pomieszczenie. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej wszyscy pracownicy znajdowali się na zewnątrz obiektu. Z okien wydobywał się intensywnie dym. Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali źródło pożaru i ugasili je przy pomocy prądu gaśniczego wody. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do wietrzenia pomieszczeń przy pomocy wentylatora. Wszystkie pomieszczenia znajdujące się w obiekcie zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik
 


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij