„Mazury – cud natury” brzmi promowane od kilku lat hasło zapraszające do naszego regionu. Niestety są miejsca, w których hasło nijak ma się do rzeczywistości. Jednym z nich są okolice Góry Czterech Wiatrów regularnie odwiedzane przez śmieciarzy...

Kilka dni temu jeden z mieszkańców Mrągowa wybrał się w okolice Góry Czterech Wiatrów. Niestety zamiast podziwiać krajobrazy, na jednej z przylegających do ośrodka G4W działek odkrył kilogramy śmieci (widoczne na filmie).

Na wspomnianej działce dość często można spotkać nocnych gości. Pewnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby wszyscy którzy odwiedzają to miejsce zabierali śmieci ze sobą. Niestety tak nie jest, co świadczy o kulturze „nocnych” turystów.

Na szczęście, zszokowani takimi widokami członkowie Mrągowskich Morsów wzięli sprawy w swoje ręce i w poniedziałkowe popołudnie postanowili bezinteresownie uprzątnąć teren. Brawo za postawę, nagana dla wszystkich, którzy pozostawiają w tym miejscu śmieci.

A czy Wy znacie jeszcze inne miejsca, w których zalegają śmieci? Piszcie w komentarzach lub bezpośrednio do nas na kontakt@mragowo24.info . Będziemy zgłaszać takie miejsca do odpowiednich służb.

Śmieci w okolicach G4W


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ja (IP: 89.229.*.1) 2018-04-02 18:56
Cytuję Ana:
A co robiłeś w tych "laskach" koło działek? Pozbywałeś się rzeczy z garażu? :)

Mysle ze ty .Napewno Ty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.1) 2018-03-25 21:19
A prosze jechac kolo dzialek i w tych laskach materace szafy opruznione gary garaze wszystko tak naprawde Straz miejska niech ruszy 4 litery robi objazdy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ana (IP: 89.231.*.142) 2018-03-26 12:16
A co robiłeś w tych "laskach" koło działek? Pozbywałeś się rzeczy z garażu? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# maślak (IP: 94.254.*.52) 2018-03-24 10:34
Północno-zachod ni skraj lotniska w Nikutowie (tuż za niewielkimi sosenkami i świerkami). Nie wszystko można zrzucić na pojawiające się tam czasem parki. Widziałem sporo śmieci po jakimś remoncie domu lub mieszkania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ktoś (IP: 31.135.*.8) 2018-03-23 18:48
Wstyd!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-03-22 17:40
DOPÓKI LUDZI KULTURY NIE NAUCZYMY.
TEGO PROBLEMU NIE ZWALCZYMY.
PYTANIE MOJE BĘDZIE KRÓTKIE , NIEBANALNE.
GDZIE WŁAŚCICIELE, SŁUŻBY ZA TE TERENY ODPOWIEDZIALNE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# F (IP: 83.6.*.15) 2018-03-22 17:03
Z tego co widzę to na jednym ze zdjęć część śmieci zalega na samym brzegu jeziora. Ukłon w tym miejscu do panów wędkarzy aby również po połowach zabierali swoje fanty ze sobą . Na pewno przyjemniej łowić rybki w czystym miejscu niż na śmietniku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anna (IP: 94.254.*.52) 2018-03-23 10:44
Akurat w tym miejscu często robione są ogniska, nocne melanże w lecie nawet kilkudniowe... Mimo iz terem jest prywatny, również został uprzątnietny przez nas oraz grupę dzieciaków ze szkoły sportowej... Jak widać robota głupiego...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obywatel WM (IP: 5.172.*.152) 2018-03-22 16:46
Nie bądź "śmieciem" nie wyrzucaj śmieci do lasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij