„Sztuka mówienia „nie” z czystym sumieniem” była tematem seminarium inspirującego wg J. Juula, duńskiego terapeuty rodzinnego. Lekcja dla rodziców, niań, opiekunek zawodowych i dziadków odbyła się w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach.

W Pieckach inspirowali rodziców, by nie wstydzili się odmawiać dzieciom. W miniony czwartek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbyły się zajęcia w formie seminarium inspirującego wg duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Tematem spotkania była ,,Sztuka mówienia „nie” z czystym sumieniem”.

Uczestnicy pod kierunkiem Pani Julii Galii - certyfikowanej trenerki organizacji FAMILYLAB, zgłębiali wiedzę na temat asertywnego odmawiania, które nie krzywdzi ani nas, ani dziecka. Szkolenie skierowane było do osób, które na co dzień mają kontakt z dziećmi i chciały zdobyć informacje na temat budowania z nimi relacji opartych na szacunku.

Seminarium odbyło się w ramach realizacji ,,Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Piecki na lata 2017 -2020”. Kolejne spotkanie w „Klubiku Profilaktyki Pozytywnej” planowane jest w kwietniu, a jego tematem będzie „Jestem OK jaki jestem”. Więcej informacji możecie szukać w GOPS pod nr tel. 89 741 38 90.

Źródło: GOPS Piecki, oprac. red.

Słowa kluczowe:
Piecki GOPS techniki wychowania Jesper Juul 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij