Nietypowe szkolenie przeszły pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie. Podczas szkolenia ,,Dopalacze to moda, czy zagrożenie” policja i sanepid uświadamiały o zagrożeniach wynikających z dostępności środków psychoaktywnych, zaprezentowały także „walizkę profilaktyczną”.

W miniony poniedziałek w świetlicy Klubu Integracji Społecznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się szkolenie ,,Dopalacze to moda, czy zagrożenie”, które poprowadziły asystentka promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie oraz policjantki z mrągowskiej komendy.

Spotkanie miało uświadomić, na jakie zagrożenia związane z dostępnością narkotyków narażona jest młodzież. Głównym celem szkolenia było dostarczenie wiedzy na temat zagrożeń, jakie wynikają z ogólnej dostępności na rynku różnego rodzaju środków psychoaktywnych. W trakcie szkolenia odbyła się prezentacja multimedialna oraz udostępniona została do wglądu ,,narkotykowa walizka profilaktyczna”, z różnymi rodzajami środków psychoaktywnych oraz przedmiotów służących ich zażyciu. Poznanie jej zawartości miało na celu wyczulenie osób dorosłych na wygląd substancji i przedmiotów, których znalezienie powinno wzbudzić niepokój i spowodować stosowną reakcję.

– Niepokojący jest fakt, że młodzież coraz częściej sięga po środki psychoaktywne, uważając to za " dobrą zabawę" – tłumaczy kierownik GOPS Teresa Nowacka. – Młodzi ludzie nie zawsze potrafią zorganizować sobie czas wolny w taki sposób, aby służył on zdrowiu i rozwijaniu zainteresowań. Edukacja osób dorosłych to niezwykle ważny element wychowawczy, wskazuje, na co zwracać szczególną uwagę, jakie są objawy stosowania narkotyków czy dopalaczy, jakie są zagrożenia płynące ze stosowania ww. środków oraz zachęca do podpowiadania dzieciom i młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Uczestnikami szkolenia byli pracownicy socjalni, asystenci rodzin, pracownicy administracyjni, koordynator gminnych programów i koordynator KIS. Działanie to wynikało z realizacji zadań Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.

Źródło: GOPS Piecki, oprac. red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ss (IP: 83.6.*.162) 2018-03-21 17:44
A ta piłeczka golfowa to do czego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# WooC (IP: 86.111.*.182) 2018-03-21 20:16
Pewnie młynek do suszu. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij