Tegoroczni maturzyści, Mateusz Galbarczyk i Rafał Zajkowski pokazali kulinarny majstersztyk. Confitowany schab z jelenia z kaszą kuskus i trio z kolorowej marchwi, oliwą lubczykową, musem z suszonej śliwki i sosem grzybowym na bazie demi glace to dane, które zwyciężyło w XXIII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni 2018. A to oznacza, że w przyszłym roku ten właśnie konkurs odbędzie się w murach Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, w którym na co dzień uczą się Mateusz i Rafał.

Tym razem dziczyzna i grzyby królowały na talerzach drużyn, które wzięły udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. Tegoroczna edycja tego prestiżowego przedsięwzięcia odbyła się w połowie marca w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie. Konkurs wygrali reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, Mateusz Galbarczyk i Rafał Zajkowski.

- Poziom był bardzo wysoki - mówi Grzegorz Ciosek, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w ZS nr 2. - To już jest kolejny sukces i wielka wygrana Mateusza i Rafała i cieszę się bardzo, że będąc już w klasie maturalnej są świetnie przygotowani do zawodu i poradzą sobie w każdych warunkach.

Na wszystkich zgłoszonych uczestników z dziewięciu szkół województwa warmińsko – mazurskiego czekały 2,5 godziny gotowania. Duet z Mrągowa zaprezentował na talerzu prawdziwy kunszt kulinarny. Jak wspomina Mateusz Galbarczyk - Dziczyzna wymaga specjalnego traktowania i delikatności w przyrządzaniu, dlatego postanowiliśmy poddać ją konfitowaniu w gęsim tłuszczu.

Uczniowie na koniec serdecznie dziękują nauczycielom przedmiotów gastronomicznych z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie za to, że motywowali ich do nauki zawodu, a swoje osiągnięcia zawdzięczają właśnie tej placówce.

- Z dumą będziemy mówić, że jesteśmy uczniami tej szkoły. Jednocześnie zapraszamy gimnazjalistów na dni otwarte i do realizacji pasji kulinarnej w murach tej szkoły. Wielce dumni i z łezką w oku będziemy odchodzić z tej szkoły, lecz o swoich nauczycielach mentorach nie zapomnimy - dodają Mateusz i Rafał.

Życzymy dalszych kulinarnych sukcesów. XXIV Wojewódzki Konkurs Kulinarny o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni 2019 odbędzie się w Mrągowie. 

pj


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij