Reprezentant ZS nr 2 awansował do finałowych zmagań II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytety Gdańskiego. Karol Dejlidko będzie reprezentował Mrągowo w zmaganiach finałowych 6 kwietnia w siedzibie Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

9 marca w 13 miastach w całej Polsce odbył się drugi etap II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do walki o finał stanęli najlepsi młodzi logistycy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Na uczestników II etapu czekało 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru z zakresu m.in. z transportu ponadgabarytowego, formuł handlowych INCOTERMS 2010, przepisów prawa dotyczących przewozu ładunków niebezpiecznych i szybko psujących się oraz zadania obliczeniowe, na co uczniowie mieli 50 minut.

- Bardzo się cieszę, że Karol awansował do wielkiego finału. To pierwszy start naszych uczniów w II OOSL oraz pierwszy reprezentant naszej szkoły w ostatnim, najważniejszym etapie tej olimpiady. Sukces jest o tyle większy, że potwierdza ogromną wiedzę Karola, zeszłorocznego finalisty IX OOL z Poznania. Osiągane wyniki pokazują, jak dobrze przygotowywani są uczniowie już na początku swojej przygody z logistyką - mówi Katarzyna Krawczyk nauczyciel przedmiotów logistycznych z Zespołu Szkół nr 2. - Muszę powiedzieć, że poziom olimpiady jest bardzo wysoki, obejmuje swoim zakresem tylko zagadnienia transportowo-spedycyjne, ale cieszę się bardzo, że Karol jest tak zmotywowany i ambitny, że żadna przeszkoda nie stanie mu na drodze i poradzi sobie z nią logistycznie. Już jest wygranym!

Karol Dejlidko, tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie awansował do wielkiego finału. O atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe powalczy 6 kwietnia bieżącego roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Zwycięzcę poznamy tego samego dnia, kiedy zostaną ogłoszone wyniki finałowego etapu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że doczekałem się zaszczytnego miana pierwszego finalisty II OOSL z ZS nr 2. Warto było tak ciężko pracować i wytrwale dążyć do celu, aby w ciągu roku zostać podwójnym finalistą dwóch różnych olimpiad logistycznych - mówi Karol Dejlidko. - Dzięki ciężkiej i mozolnej pracy nauczycieli przedmiotów logistycznych osiągnąłem tak dużo. Nigdy się nie poddałem, choć nie raz miałem dość. Teraz czuję się młodym logistykiem perfekcyjnie realizującym hasło: Logistyka moja pasja!

Zespół Szkół nr 2 może poszczycić się czterema finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz pierwszym w historii szkoły finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Katarzyna Krawczyk/ ZS nr 2

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna. Fot. ZS nr 2

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij