18. edycja charytatywnej akcji „Być dla Innych” udowodniła, że serca mrągowian są otwarte na niesienie pomocy innym. Wstępne szacunki wskazują, że udało się uzbierać ponad 14 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z mrągowskiego Domu Pomocy Społecznej.

Od samego początku istnienia akcji „Być dla Innych” celem była integracja osób niepełnosprawnych i zbieranie pieniędzy na ich letni wypoczynek. Piękna idea oraz fantastyczni wolontariusze i organizatorzy potrafili przez lata systematycznie rozwijać akcję, by stała się jedną z najpiękniejszych inicjatyw w Mrągowie. Osiemnasta edycja pokazała, że mimo upływu lat idea integracji i pomocy niepełnosprawnym potrafi skupić w jednym celu ludzi z wielu środowisk i instytucji. Nad wszystkim od samego początku czuwa Ewa Gnoza z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie, która przy wydatnej pomocy wolontariuszy organizuje co roku finał akcji.

Podczas 18. edycji nie zabrakło występów tanecznych, muzycznych i teatralnych. Kolejne „bloki” programowe przedzielane były ciekawymi licytacjami, a w trakcie trwania całej imprezy, w holu CKiT można było m.in. zrobić sobie zdjęcie z fotobudki, nabyć wypieki, wyroby rękodzielnicze i wiele różnego rodzaju przedmiotów tworzących charytatywny kiermasz.

Można było także spróbować swoich sił w sztuce graffiti, a także szermierki na wózkach, której instruktorami byli zaprzyjaźnieni z „Być dla Innych” Paraolimpijczycy z Fundacji Akademia Integracji w Warszawie.Według wstępnych szacunków z licytacji, kiermaszów i biletów wstępu czyli charytatywnych słoneczek będących symbolem akcji udało się zebrać kwotę ponad 14 tysięcy złotych! To wynik lepszy niż rok temu!

Gratulujemy organizatorom i wolontariuszom! Dziękujemy wszystkim, którzy w niedzielę przybyli na finał „Być dla Innych”!

Fot. Piotr Piercewicz

(więcej zdjęć wkrótce)

Akcja charytatywna "Być dla Innych"


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij