To nie była typowa lekcja. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie spotkali się z policjantem, który opowiedział o zagrożeniach, na jakie jest narażona młodzież. Stróż prawa zdradził także kulisy swojej pracy.

Wczoraj wizytę w ZSZ złożył młodszy aspirant Krzysztof Kaczmarczyk. Celem spotkania uczniów z policjantem była profilaktyka przestępstw popełnianych przez młodzież, nierzadko po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo.

– Omawiane były następujące zagadnienia: kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, czyny karalne, korzystanie i użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z Internetu, uczęszczanie do szkoły i zasady przyjęcia do szkół ponadgimnazjalnych w zależności od dobrej czy złej opinii danej osoby z poprzedniej placówki, kary sądowe, socjalizacja i prawidłowe wychowanie – mówi Ewa Kisiel, nauczyciel z ZSZ w Mrągowie.

Ponadto policjant uczulił młodzież, że od 13. roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje. Nie zabrakło także rozmowy o zagrożeniach wynikających z zażywania i rozprowadzania narkotyków, spożywania alkoholu oraz konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego postępowania.

Na koniec młodszy aspirant opowiedział, jak zostać policjantem oraz jakie są wady i zalety tego zawodu.

red.

Słowa kluczowe:
ZSZ Mrągowo policjant lekcja 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij