To nie była typowa lekcja. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie spotkali się z policjantem, który opowiedział o zagrożeniach, na jakie jest narażona młodzież. Stróż prawa zdradził także kulisy swojej pracy.

Wczoraj wizytę w ZSZ złożył młodszy aspirant Krzysztof Kaczmarczyk. Celem spotkania uczniów z policjantem była profilaktyka przestępstw popełnianych przez młodzież, nierzadko po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo.

– Omawiane były następujące zagadnienia: kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, czyny karalne, korzystanie i użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z Internetu, uczęszczanie do szkoły i zasady przyjęcia do szkół ponadgimnazjalnych w zależności od dobrej czy złej opinii danej osoby z poprzedniej placówki, kary sądowe, socjalizacja i prawidłowe wychowanie – mówi Ewa Kisiel, nauczyciel z ZSZ w Mrągowie.

Ponadto policjant uczulił młodzież, że od 13. roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje. Nie zabrakło także rozmowy o zagrożeniach wynikających z zażywania i rozprowadzania narkotyków, spożywania alkoholu oraz konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego postępowania.

Na koniec młodszy aspirant opowiedział, jak zostać policjantem oraz jakie są wady i zalety tego zawodu.

red.

Słowa kluczowe:
ZSZ Mrągowo policjant lekcja 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij