Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to marzenie strażaków ochotników z Sorkwit. Stary, wysłużony już sprzęt utrudnia im niesienie pomocy, więc postanowili poruszyć niebo i ziemię, by zdobyć potrzebne 200 tys. zł. Właśnie ruszyła zbiórka datków na ten cel.

Na dźwięk syreny strażackiej są w gotowości w kilka minut. Gotowi, by nieść nam pomoc. Ochotnicza straż pożarna w Sorkwitach liczy 23 ochotników. Na co dzień pracują w urzędach, są żołnierzami czy kierowcami. W tragicznych sytuacjach przebierają się w ubrania bojowe i ruszają do akcji.

– Dla nas remiza jest drugim domem, a brać strażacka to nasza druga rodzina. Do służby podchodzimy z sercem, oddaniem i powagą. Ludzkie życie jest dla nas bardzo ważne, dlatego chcemy pomagać jak najlepiej potrafimy. Teraz na przeszkodzie stoi brak odpowiedniego wozu strażackiego. Nasz STAR 244 jest już wysłużony, w ostatnim czasie zbyt często nas zawodził, przez co nie byliśmy w stanie dotrzeć na miejsce na czas – powiedziała nam Marta Kopaniec, prezes OSP Sorkwity.

Jednostka OSP w Sorkwitach niesie pomoc od 1954 roku. Każdego roku strażacy wzywani są kilkadziesiąt razy, głównie do pożarów i wypadków drogowych.

Teraz to Wy możecie ich wspomóc. Strażacy ochotnicy z Sorkwit potrzebują 200 tys. zł, by zamienić stary wóz strażacki STAR 244 na nowszy średni wóz bojowy. Niestety, gmina nie może sfinansować maszyny, bo nie ma zabezpieczonych środków na ten cel, więc druhowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami zebrać pieniądzę na nowoczesny samochód. W tym celu ogłosili internetową zbiórkę.

– Nie chcemy polegać tylko i wyłącznie na władzach. Na pomysł zbiórki wpadliśmy współnie, ale dopiero dziś go zrealizowałam. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu pomogą nam zebrać potrzebne na nowy wóz środki. STAR 244 ma za sobą blisko 40 lat i cudem techniki już nie jest. Nowszy samochód miałby większe możliwości. Wiadomo, że będzie w nowoczesnym bardziej praktycznym wydaniu i z większą mocą – dodaje Marta Kopaniec.

Wspomóc OSP w Sorkwitach możecie wpłacając datki za pośrednictwem strony zrzutka.pl. Zbiórka potrwa do 30 czerwca.

Marlena Bieleninik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij