„Mrągowo i dawny powiat na starej widokówce” to kolejna publikacja mrągowianina Władysława Marczuka. Nowy album powstał dzięki ogromnej pasji autora, który wciąż poszukuje i jest mocno zaangażowany w poszerzanie swojej prywatnej kolekcji starych widokówek. Nowość wydawnicza w nakładzie tysiąca dwustu sztuk obrazuje między innymi zmieniającą się infrastrukturę Mrągowa i Powiatu Mrągowskiego.

W najbliższy czwartek 15 marca odbędzie się spotkanie promujące najnowszą publikację mrągowianina Władysława Marczuka. Po pięciu poprzednich publikacjach, powstał kolejny szósty już album.

- Pierwszy mój album pt. „Mrągowo, Mikołajki i okolice” powstał w 2002 roku, a wznowiony był w 2006 r. Po mojej pierwszej publikacji, w 2003 roku wydano „Mrągowo i dawny powiat na starej widokówce, którego temat kontynuowany jest w obecnym wydaniu. W 2003 roku ukazał się także pierwszy tom „Mrągowo dawniej i dziś”, a w 2012 roku opublikowano jego kontynuacje - mówi Władysław Marczuk, autor albumów. - To jest moja pasja, którą ciągle staram się rozwijać. Nie jest to łatwe, bo sam poszukuję i kupuję stare widokówki. Jestem zadowolony z tego albumu, a każda widokówka jest dla mnie cenna. Muszę przyznać, że Mrągowo jest znane w wielu krajach. Mam widokówki, które kupiłem w Argentynie czy Peru, nie mówiąc już o Europie. Także Mrągowo jest znane, a mrągowianie żyją wszędzie.

Nowy album pokazuje historię naszego miasta, obrazując zmieniającą się infrastrukturę. Album jest doskonałą okazją do wspomnień odległych czasów, jak również do poszerzenia historycznej wiedzy naszego miasta. Nowość wydawnicza została wydrukowana w nakładzie 1200 sztuk, przy sporym wsparciu wielu instytucji, w tym Miasta Mrągowo, Powiatu Mrągowskiego, Towarzystwa Numizmatycznego czy Mrągowskiego Stowarzyszenia Gospodarczego.

W najbliższy czwartek, 15 marca w sali Orbita Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się spotkanie z mrągowianinem Władysławem Marczukiem, który zaprezentuje swój nowy album. Początek o godzinie 17:30. Zapraszamy!

pj


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij