Pięćdziesięcioro biegaczy i spacerowiczów wzięło udział we wspólnej akcji pomocy psiakom ze schroniska w Bagienicach. W minioną niedzielę zabrali bezdomne czworonogi na spacer, dając im chwilę radości. Zobaczcie fotorelację z pierwszego "Biegu na sześć łap" w naszym powiecie.

Na co dzień przez większość dnia są zamknięte w klatkach, wczoraj na krótką chwilę mogły je opuścić i pobiegać na świeżym powietrzu. Dwadzieścia pięć psiaków ze schroniska w Bagienicach wyszło na spacer wraz z uczestnikami „Biegu na sześć łap”. Czworonogi podziękowały im radosnym szczekaniem i merdaniem ogonem.

To była pierwsza edycja akcji w Bagienicach, ale organizatorzy nie mogli narzekać na frekwencję. W niedzielne przedpołudnie przed schroniskiem ustawiło się pięćdziesięciu chętnych na spacer z bezdomnym psiakiem. Były to pary, a nawet całe rodziny.

– Jestem przede wszystkim wzruszona, że tak wiele osób przybyło do schroniska i chciało dać siebie psiakom....to cudowne, że ludziom chciało się przyjść mimo niesprzyjającej pogody. Właściciel schroniska obiecał współpracować, więc będę działać dalej. O kolejnym wyjściu z psiakami dowiecie się na stronie „Bieg na 6 łap Bagienice”. Dziękuję wszystkim za pomoc, bo bez Was ta akcja nie udałaby się – powiedziała nam Wioleta Smorszczewska-Wilczyńska, organizatorka akcji „Bieg na sześć łap w Bagienicach”.

Na facebookowym profilu akcji możecie znaleźć zdjęcia wraz z krótkimi opisami psiaków, które wzięły udział w „Biegu na sześć łap”. Organizatorzy chcą zwiększyć ich szansę na znalezienie nowych domów. W schronisku w Bagienicach na adopcję czeka blisko 170 czworonogów.

Podczas „Biegu na sześć łap” udało się także zebrać karmę i koce dla czworonogów. Po kilkukilometrowym spacerze można było ogrzać się przy ognisku i wypić ciepłą herbatę. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie była jednorazowa akcja, kolejnej odsłony możemy spodziewać się w maju lub czerwcu.

Zdjęcia i tekst: Marlena Bieleninik

"Bieg na sześć łap w Bagienicach"


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# psiara (IP: 89.229.*.193) 2018-03-12 19:17
super akcja wspaniałe psy ,im nalezy się odrobina miłości i pogłaskania ,patrzyły w oczy oddane człowiekowi bez reszty czekamy na następną akcję dziękujemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mragowianin (IP: 37.47.*.29) 2018-03-12 15:59
Podziękowania za wspaniałą akcję.
Wielkie brawa dla organizatorów za tak profesjonalne przygotowanie wszystkiego.
Fajnie,że jest tak dużo ludzi dla których nie jest obojetny los tych zwierzaków.
- Juz nie mogę się doczekać następnej takiej akcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maria (IP: 188.96.*.218) 2018-03-12 14:10
Mam nadzieje, ze to bedzie pierwszy krok, zeby tym pieskom lepiej sie dzialo. Bylam tam latem, smutne miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij