Pięćdziesięcioro biegaczy i spacerowiczów wzięło udział we wspólnej akcji pomocy psiakom ze schroniska w Bagienicach. W minioną niedzielę zabrali bezdomne czworonogi na spacer, dając im chwilę radości. Zobaczcie fotorelację z pierwszego "Biegu na sześć łap" w naszym powiecie.

Na co dzień przez większość dnia są zamknięte w klatkach, wczoraj na krótką chwilę mogły je opuścić i pobiegać na świeżym powietrzu. Dwadzieścia pięć psiaków ze schroniska w Bagienicach wyszło na spacer wraz z uczestnikami „Biegu na sześć łap”. Czworonogi podziękowały im radosnym szczekaniem i merdaniem ogonem.

To była pierwsza edycja akcji w Bagienicach, ale organizatorzy nie mogli narzekać na frekwencję. W niedzielne przedpołudnie przed schroniskiem ustawiło się pięćdziesięciu chętnych na spacer z bezdomnym psiakiem. Były to pary, a nawet całe rodziny.

– Jestem przede wszystkim wzruszona, że tak wiele osób przybyło do schroniska i chciało dać siebie psiakom....to cudowne, że ludziom chciało się przyjść mimo niesprzyjającej pogody. Właściciel schroniska obiecał współpracować, więc będę działać dalej. O kolejnym wyjściu z psiakami dowiecie się na stronie „Bieg na 6 łap Bagienice”. Dziękuję wszystkim za pomoc, bo bez Was ta akcja nie udałaby się – powiedziała nam Wioleta Smorszczewska-Wilczyńska, organizatorka akcji „Bieg na sześć łap w Bagienicach”.

Na facebookowym profilu akcji możecie znaleźć zdjęcia wraz z krótkimi opisami psiaków, które wzięły udział w „Biegu na sześć łap”. Organizatorzy chcą zwiększyć ich szansę na znalezienie nowych domów. W schronisku w Bagienicach na adopcję czeka blisko 170 czworonogów.

Podczas „Biegu na sześć łap” udało się także zebrać karmę i koce dla czworonogów. Po kilkukilometrowym spacerze można było ogrzać się przy ognisku i wypić ciepłą herbatę. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie była jednorazowa akcja, kolejnej odsłony możemy spodziewać się w maju lub czerwcu.

Zdjęcia i tekst: Marlena Bieleninik

"Bieg na sześć łap w Bagienicach"

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# psiara (IP: 89.229.*.193) 2018-03-12 19:17
super akcja wspaniałe psy ,im nalezy się odrobina miłości i pogłaskania ,patrzyły w oczy oddane człowiekowi bez reszty czekamy na następną akcję dziękujemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mragowianin (IP: 37.47.*.29) 2018-03-12 15:59
Podziękowania za wspaniałą akcję.
Wielkie brawa dla organizatorów za tak profesjonalne przygotowanie wszystkiego.
Fajnie,że jest tak dużo ludzi dla których nie jest obojetny los tych zwierzaków.
- Juz nie mogę się doczekać następnej takiej akcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maria (IP: 188.96.*.218) 2018-03-12 14:10
Mam nadzieje, ze to bedzie pierwszy krok, zeby tym pieskom lepiej sie dzialo. Bylam tam latem, smutne miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij