Piątkowy wieczór (9 marca) był ważnym dniem dla sportu w naszym mieście. Podczas VIII Mrągowskiej Gali Sportu poznaliśmy najlepszych sportowców, trenerów, działaczy, wolontariuszy, ambasadora, sponsora, najlepszą drużynę sportową i imprezę minionego 2017 roku. W trakcie gali wręczyliśmy także tytuł Sportowego Odkrycia Roku. Nagroda główna trafiła do Mrągowskiego Klubu Aikido i Samoobrony. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

W piątkowy wieczór w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie pojawili się najlepsi sportowcy, sponsorzy, trenerzy i ludzie sportu z naszego miasta. Coroczna Mrągowska Gala Sportu to święto ich wszystkich, wynagradzające trud pracy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także w stowarzyszeniach i klubach z naszego miasta.

Tegoroczna gala rozpoczęła się od nagrody Wolontariusza Sportowego Roku, którą w tym roku ufundował radny sejmiku W-M Stanisław Bułajewski. To wyróżnienie trafiło do zawsze uśmiechniętej miłośniczki koszykówki, a także liderki grupy „Wolontariusz Mazury MTB” - Laury Jędrzejewskiej.

Głosami kapituły wybrano trenera, drużynę, sponsora, działacza, ambasadora i imprezę minionego roku, a także dziesiątkę najlepszych sportowców Mrągowa.

Trenerem Roku został Andrzej Matysiak, który na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w mrągowskiej „Bazie” trenując z nimi kajakarstwo. Działaczem Sportowym Roku został Bartłomiej Koziatek, promotor koszykówki 3x3 i jeden z głównych inicjatorów projektu budowy zaplecza sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie. Tytuł Sponsora Roku trafił do Alfreda Siwika, założyciela firmy BIC Siwik, partner strategiczny - Warmia Mazury Open. Drużyną Roku zostali Kadeci Klubu Sportowego „AS” Mrągowo, klubowi Mistrzowie Województwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Koszykówki z 2017 roku. Wybrano także najlepszą imprezę - Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, a tegorocznym ambasadorem został rodowity Mrągowianin, od lat związany z żeglarstwem, Ireneusz Kutyła.

Tradycyjnie na zakończenie gali poznaliśmy nazwiska dziesięciu Najlepszych Sportowców Mrągowa 2017 roku.

Nominowani:

  • GIGIELEWICZ MATEUSZ
  • GŁOGOWSKI MACIEJ
  • JANKOWSKA KINGA
  • KULIK NADIA
  • LINOWSKA AMELIA / CHMIEL JULIA - ZAŁOGA
  • LITWINEK DAWID
  • PARZYCH MACIEJ
  • SAMUL BARTOSZ
  • STERNICKI CEZARY
  • URBANOWICZ ADRIAN

Sportowcem Roku w Mrągowie został duet Amelia Linowska i Julia Chmiel, zawodniczki z Klubu Sportowego „Baza Mrągowo”, żeglujące w sezonie 2017 na łódce kl. L’Equipe. Załoga Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego. Amelia i Julia są podopiecznymi trenerki Agnieszki Stefańskiej, pod której opieką żeglowały i startowały w 2017 roku.

Podczas tegorocznej gali nie mogło także zabraknąć Plebiscytu „Sportowe Odkrycie Mrągowa”. W tym roku postanowiliśmy dać szansę Stowarzyszeniom i Klubom działającym na terenie Mrągowa. Główna nagroda, ufundowana przez IQ Connect, wydawcę naszego portalu, to nie bagatela 5 tysięcy złotych. Głosami mieszkańców zwyciężył Mrągowski Klub Aikido i Samoobrony.

Poznaliśmy także Najpopularniejszego Sportowca, wybieranego głosami czytelników Kuriera Mrągowskiego. Nagrodę odebrał koszykarz Adrian Urbanowicz.

Wszystkim wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy! Galę z przyjemnością poprowadzili dla Państwa – Piotr Piercewicz i Paweł Krasowski / mragowo24.info

Za nami 8. Mrągowska Gala Sportu. Fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Adam (IP: 31.0.*.65) 2018-03-12 13:04
Brawo Aikido-wcy!!! Pełny sukces!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij