Piątkowy wieczór (9 marca) był ważnym dniem dla sportu w naszym mieście. Podczas VIII Mrągowskiej Gali Sportu poznaliśmy najlepszych sportowców, trenerów, działaczy, wolontariuszy, ambasadora, sponsora, najlepszą drużynę sportową i imprezę minionego 2017 roku. W trakcie gali wręczyliśmy także tytuł Sportowego Odkrycia Roku. Nagroda główna trafiła do Mrągowskiego Klubu Aikido i Samoobrony. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

W piątkowy wieczór w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie pojawili się najlepsi sportowcy, sponsorzy, trenerzy i ludzie sportu z naszego miasta. Coroczna Mrągowska Gala Sportu to święto ich wszystkich, wynagradzające trud pracy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także w stowarzyszeniach i klubach z naszego miasta.

Tegoroczna gala rozpoczęła się od nagrody Wolontariusza Sportowego Roku, którą w tym roku ufundował radny sejmiku W-M Stanisław Bułajewski. To wyróżnienie trafiło do zawsze uśmiechniętej miłośniczki koszykówki, a także liderki grupy „Wolontariusz Mazury MTB” - Laury Jędrzejewskiej.

Głosami kapituły wybrano trenera, drużynę, sponsora, działacza, ambasadora i imprezę minionego roku, a także dziesiątkę najlepszych sportowców Mrągowa.

Trenerem Roku został Andrzej Matysiak, który na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w mrągowskiej „Bazie” trenując z nimi kajakarstwo. Działaczem Sportowym Roku został Bartłomiej Koziatek, promotor koszykówki 3x3 i jeden z głównych inicjatorów projektu budowy zaplecza sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie. Tytuł Sponsora Roku trafił do Alfreda Siwika, założyciela firmy BIC Siwik, partner strategiczny - Warmia Mazury Open. Drużyną Roku zostali Kadeci Klubu Sportowego „AS” Mrągowo, klubowi Mistrzowie Województwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Koszykówki z 2017 roku. Wybrano także najlepszą imprezę - Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, a tegorocznym ambasadorem został rodowity Mrągowianin, od lat związany z żeglarstwem, Ireneusz Kutyła.

Tradycyjnie na zakończenie gali poznaliśmy nazwiska dziesięciu Najlepszych Sportowców Mrągowa 2017 roku.

Nominowani:

  • GIGIELEWICZ MATEUSZ
  • GŁOGOWSKI MACIEJ
  • JANKOWSKA KINGA
  • KULIK NADIA
  • LINOWSKA AMELIA / CHMIEL JULIA - ZAŁOGA
  • LITWINEK DAWID
  • PARZYCH MACIEJ
  • SAMUL BARTOSZ
  • STERNICKI CEZARY
  • URBANOWICZ ADRIAN

Sportowcem Roku w Mrągowie został duet Amelia Linowska i Julia Chmiel, zawodniczki z Klubu Sportowego „Baza Mrągowo”, żeglujące w sezonie 2017 na łódce kl. L’Equipe. Załoga Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego. Amelia i Julia są podopiecznymi trenerki Agnieszki Stefańskiej, pod której opieką żeglowały i startowały w 2017 roku.

Podczas tegorocznej gali nie mogło także zabraknąć Plebiscytu „Sportowe Odkrycie Mrągowa”. W tym roku postanowiliśmy dać szansę Stowarzyszeniom i Klubom działającym na terenie Mrągowa. Główna nagroda, ufundowana przez IQ Connect, wydawcę naszego portalu, to nie bagatela 5 tysięcy złotych. Głosami mieszkańców zwyciężył Mrągowski Klub Aikido i Samoobrony.

Poznaliśmy także Najpopularniejszego Sportowca, wybieranego głosami czytelników Kuriera Mrągowskiego. Nagrodę odebrał koszykarz Adrian Urbanowicz.

Wszystkim wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy! Galę z przyjemnością poprowadzili dla Państwa – Piotr Piercewicz i Paweł Krasowski / mragowo24.info

Za nami 8. Mrągowska Gala Sportu. Fot. Marlena Bieleninik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Adam (IP: 31.0.*.65) 2018-03-12 13:04
Brawo Aikido-wcy!!! Pełny sukces!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij