Do potrzebujących rodzin z naszego miasta trafił dziś energooszczędny sprzęt AGD, który Mrągowo wygrało w konkursie „Świeć się z Energą”. Oficjalne wręczenie odbyło się w holu Centrum Kultury i Turystyki.

Zmywarka, pralki, lodówki, kuchnia elektryczna oraz małe AGD w postaci mikrofali, blenderów, parowarów, sokowirówek i elektrycznych czajników trafiły dziś do potrzebujących rodzin z Mrągowa. Prezenty to efekt wygranej w regionalnym etapie konkursu „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najładniejsze iluminacje świąteczne, a nasze miasto wygrało m.in. z Olsztynem.

Dziś urządzenia trafią do domów rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a ich oficjalne wręczenie odbyło się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

– W konkursie nie chodziło tylko o promowanie miasta, ale o mobilizację lokalnej społeczności, która dzięki takim akcjom może wspomóc uboższe rodziny – powiedział nam Jawomir Falandysz, wiceprezes zarządu Grupy Energa.

Konkurs jest organizowany od 9 lat. W tym roku dzięki zaangażowaniu mrągowian udało się wygrać etap regionalny i podarować potrzebującym sprzęt AGD.

Podsumowanie konkursu "Świeć z Energą"


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Hela (IP: 83.9.*.158) 2018-03-23 06:04
Pani burmistrz .Moim skromnym zdaniem trzeba zaufać własnej incjatywie,a nie słuchać pachołków--"dor adców swiecznikowych" ,tylko kto ma w tym dzialaniu interes?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trefniś (IP: 83.9.*.158) 2018-03-23 05:54
Iluminację domów,ulic nie robią jalmuznicy z mopsu,wiec nagroda powinna być inaczej rozdysponowana. to nie jest zazdrość,czysta logika.dajmy coś za coś,a nie bez końca dary dla nierobow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-03-09 22:31
Głosowałam i cieszę się, że sprzęt trafił do potrzebujących rodzin. Zżerająca zazdrość a nawet zawiść moich przedmówców jest żenująca. Mój sprzęt agd też nadaje się do wymiany ale nie chciałabym zamienić się z potrzebującymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do Vinda (IP: 89.229.*.192) 2018-03-11 10:10
To nie zazdrosc tylko prawda!!! Ci naprawde potrzebujacy nie wyciagaja nigdy rak sa skromni i ciezko pracuja!!!! A to jest nasze niezadowolenie przeciwko cwaniactwu, kombinowaniu i zasady, ze MI SIE NALEZY !!!!!!! I czas glosno o tym mowic , a nie udawac , ze problemu nie ma !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ten co glosowal (IP: 89.229.*.192) 2018-03-09 09:03
Taki sprzet powinien byc przekazany instytucjom publicznym i sluzyc ogolnemu dobru skoro glosy byly dla miasta !!!!
Przeciez mozna bylo go przekazac czy dla szpitala czy dla jakiejs swietlicy czy szkoly a nie jakims prywatnym WYBRANCOM!!!!!!
Te prawdziwe ubogie rodziny nigdy sie nie upomna tylko korzystaja kretacze cwaniacy i kombinatorzy ktorzy albo zanizaja dochody, albo nie chce sie pracowac, albo fikcyjnie sie rozwodza albo zwyczajnie potrafia wyplakac itp.!!!!
KPINA I ZENADA !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iceman (IP: 89.229.*.76) 2018-03-08 23:19
Widziałbym nowy sprzęt w DPS, szpitalu dla pacjentów czy szkołach a nie rozdawanie go dla prywatnych ludzi. Kpina. Choć i tak Amica nie jest najlepszym wyborem co do AGD lecz fakty mówią same za siebie. Figę a nie głosy dostaniecie kolejnym razem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kaes (IP: 89.229.*.45) 2018-03-08 21:19
no wlasnie.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obywatel (IP: 89.229.*.253) 2018-03-08 17:54
A niby jakie kryteria zostaly przyjete , aby akurat ta czy inna rodzina mogla otrzymac taki sprzet..???
Przeciez takich. ktorzy mogliby otrzymac jest wiecej , a nie tylko rodziny z MOPS. One i tak korzystaja juz z roznych form pomocy, nie mowiac juz o 500+ !!!!! Ja uczciwie pracuje i tez mam dziecko , ale niestety moje jest z INNEJ GLINY i inne ma potrzeby !!!! Niestety nie naleze do grona szczesliwcow 500+ i tez moglabym sobie pomazyc o takich prezentach!!!! Nadmieniam ze tez glosowalam. Osoby na zdjeciu jakos nie wygladaja , aby im czegos brakowalo!!!! ZENADA !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-03-09 22:32
zapytaj w mopsie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# marcin (IP: 79.236.*.10) 2018-03-09 09:03
Osoby na zdjeciu jakos nie wygladaja , aby im czegos brakowalo!!!! ZENADA !!!!
Obywatelu mam pytanie a jak powinny wyglądać osoby którym coś brakuje??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do marcin (IP: 89.229.*.192) 2018-03-09 16:50
Brakuje w sensie materialym, rzeczowym, ekonomicznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iceman (IP: 89.229.*.76) 2018-03-08 15:04
Rozumiem, że osoby nie korzystające z pomocy MOPS nie potrzebują wymiany sprzętu na nowy? Jak miasto prosiło o głosy każdego to spoko a jak rozdawanie nagród to dla wybranej społeczności. Co za próżność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij