Do potrzebujących rodzin z naszego miasta trafił dziś energooszczędny sprzęt AGD, który Mrągowo wygrało w konkursie „Świeć się z Energą”. Oficjalne wręczenie odbyło się w holu Centrum Kultury i Turystyki.

Zmywarka, pralki, lodówki, kuchnia elektryczna oraz małe AGD w postaci mikrofali, blenderów, parowarów, sokowirówek i elektrycznych czajników trafiły dziś do potrzebujących rodzin z Mrągowa. Prezenty to efekt wygranej w regionalnym etapie konkursu „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najładniejsze iluminacje świąteczne, a nasze miasto wygrało m.in. z Olsztynem.

Dziś urządzenia trafią do domów rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a ich oficjalne wręczenie odbyło się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

– W konkursie nie chodziło tylko o promowanie miasta, ale o mobilizację lokalnej społeczności, która dzięki takim akcjom może wspomóc uboższe rodziny – powiedział nam Jawomir Falandysz, wiceprezes zarządu Grupy Energa.

Konkurs jest organizowany od 9 lat. W tym roku dzięki zaangażowaniu mrągowian udało się wygrać etap regionalny i podarować potrzebującym sprzęt AGD.

Podsumowanie konkursu "Świeć z Energą"

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-03-09 22:31
Głosowałam i cieszę się, że sprzęt trafił do potrzebujących rodzin. Zżerająca zazdrość a nawet zawiść moich przedmówców jest żenująca. Mój sprzęt agd też nadaje się do wymiany ale nie chciałabym zamienić się z potrzebującymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do Vinda (IP: 89.229.*.192) 2018-03-11 10:10
To nie zazdrosc tylko prawda!!! Ci naprawde potrzebujacy nie wyciagaja nigdy rak sa skromni i ciezko pracuja!!!! A to jest nasze niezadowolenie przeciwko cwaniactwu, kombinowaniu i zasady, ze MI SIE NALEZY !!!!!!! I czas glosno o tym mowic , a nie udawac , ze problemu nie ma !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ten co glosowal (IP: 89.229.*.192) 2018-03-09 09:03
Taki sprzet powinien byc przekazany instytucjom publicznym i sluzyc ogolnemu dobru skoro glosy byly dla miasta !!!!
Przeciez mozna bylo go przekazac czy dla szpitala czy dla jakiejs swietlicy czy szkoly a nie jakims prywatnym WYBRANCOM!!!!!!
Te prawdziwe ubogie rodziny nigdy sie nie upomna tylko korzystaja kretacze cwaniacy i kombinatorzy ktorzy albo zanizaja dochody, albo nie chce sie pracowac, albo fikcyjnie sie rozwodza albo zwyczajnie potrafia wyplakac itp.!!!!
KPINA I ZENADA !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iceman (IP: 89.229.*.76) 2018-03-08 23:19
Widziałbym nowy sprzęt w DPS, szpitalu dla pacjentów czy szkołach a nie rozdawanie go dla prywatnych ludzi. Kpina. Choć i tak Amica nie jest najlepszym wyborem co do AGD lecz fakty mówią same za siebie. Figę a nie głosy dostaniecie kolejnym razem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kaes (IP: 89.229.*.45) 2018-03-08 21:19
no wlasnie.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obywatel (IP: 89.229.*.253) 2018-03-08 17:54
A niby jakie kryteria zostaly przyjete , aby akurat ta czy inna rodzina mogla otrzymac taki sprzet..???
Przeciez takich. ktorzy mogliby otrzymac jest wiecej , a nie tylko rodziny z MOPS. One i tak korzystaja juz z roznych form pomocy, nie mowiac juz o 500+ !!!!! Ja uczciwie pracuje i tez mam dziecko , ale niestety moje jest z INNEJ GLINY i inne ma potrzeby !!!! Niestety nie naleze do grona szczesliwcow 500+ i tez moglabym sobie pomazyc o takich prezentach!!!! Nadmieniam ze tez glosowalam. Osoby na zdjeciu jakos nie wygladaja , aby im czegos brakowalo!!!! ZENADA !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.36) 2018-03-09 22:32
zapytaj w mopsie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# marcin (IP: 79.236.*.10) 2018-03-09 09:03
Osoby na zdjeciu jakos nie wygladaja , aby im czegos brakowalo!!!! ZENADA !!!!
Obywatelu mam pytanie a jak powinny wyglądać osoby którym coś brakuje??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do marcin (IP: 89.229.*.192) 2018-03-09 16:50
Brakuje w sensie materialym, rzeczowym, ekonomicznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iceman (IP: 89.229.*.76) 2018-03-08 15:04
Rozumiem, że osoby nie korzystające z pomocy MOPS nie potrzebują wymiany sprzętu na nowy? Jak miasto prosiło o głosy każdego to spoko a jak rozdawanie nagród to dla wybranej społeczności. Co za próżność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij