Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach zwyciężyli w piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego „Najsprawniejszy w zawodzie”. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło sześć placówek z województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs odbył się wczoraj w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa.

Niepełnosprawny nie musi się kojarzyć tylko z chorobą, po bliższym poznaniu widzimy naprawdę interesującego człowieka i to od pięciu lat pokazują organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego „Najsprawniejszy w zawodzie. Pracownik Obsługi Hotelowej”. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu Warmii i Mazur kształcących w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

W tym roku w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa do rywalizacji przystąpili uczniowie sześciu szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z Giżycka, Bartoszyc, Olsztyna, Braniewa, Mrągowa oraz Kętrzyna, który debiutował w rywalizacji. Na uczestników czekały dwa etapy. Pierwszy polegał na posprzątaniu jednostki mieszkalnej oraz prawidłowym wypełnieniu arkusza. Czas na wykonanie zadania to półtorej godziny. Drugi etap trwał zaledwie 30 minut, w tym czasie reprezentacje musiały nakryć stół, zgodnie z wcześniej przygotowanym pomysłem. W tym roku myślą przewodnią był „Stół polski na przestrzeni dziejów”. Nakrycia nawiązywały do tradycji polskich i zwierały elementy patriotyczne.

Dotychczasowe edycje konkursu i doświadczenia organizatorów pokazują, że takie działania są potrzebne, a niepełnosprawna młodzież z roku na rok wypada lepiej. – W tym roku uczestnicy zaskoczyli nas wysokim poziomem. Różnice punktów między kolejnymi miejscami były niewielkie, bo 1 pkt. – powiedziała nam dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Anna Gromańska. – Rywalizacja jest wyrównana mimo że uczniowie, którzy przyjeżdzają na konkurs do Mrągowa mają różne doświadczenia z praktykami, jedni odbywają je w czterogwiazdkowych hotelach, a inni w jedno- czy dwugwiazdkowych.

Zmienia się także podejście pracodawców, którzy coraz chętniej przyjmują niepełnosprawną młodzież na praktyki, a ich praca spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. – Jak już się przełamie ten opór, że to osoba niepełnosprawna i przyjmie się ją na praktykę, to zaskoczenie jest ogromne. Okazuje się, że to są super pracownicy, nie unikają pracy, bo chcą się czegoś nowego nauczyć – dodaje Anna Gromańska .

Zdaniem jury najlepszymi pracownikami pomocniczymi obsługi hotelowej zostali uczniowie SOSW w Bartoszycach, drugie miejsce zajęła reprezentacja SOSW w Olsztynie, a na trzecią lokatę zasłużyła drużyna z SOSW w Braniewie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie oraz Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starosta Mrągowski. Sponsorami tegorocznej rywalizacji byli: Hurtownia „Macro” w Olsztynie, Drukarnia „Galar” w Mrągowie, Centrum Reklamowe „Szapiel” w Mrągowie oraz Supermarket „Na górce” w Mrągowie.

Tekst i zdjęcia: Marlena Bieleninik

"Najsprawniejszy w zawodzie"

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Lakeisha 2019-05-14 15:14
I do not know whether it's just me or if everyone else experiencing issues with your site.

It looks like some of the written text within your posts are running off the screen. Can someone else please
provide feedback and let me know if this is happening
to them as well? This might be a problem with my internet
browser because I've had this happen previously.
Kudos

My weblog http://www.erdekocaklarotelleri.com/: http://www.erdekocaklarotelleri.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Angelo 2019-05-06 11:50
Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere,
when i read this paragraph i thought i could also create comment due to
this good piece of writing.

Review my site: fun activities for kids at home: https://www.minds.com/blog/view/971596795001372672
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij