W poniedziałek 5 marca swoje ubiegłoroczne działania podsumowała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mrągowie. Strażacy podsumowali swoją ubiegłoroczną pracę i przedstawili statystyki wyjazdów. W 2017 roku wyjeżdżali do 776 zdarzeń.

W poniedziałek 5 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie, odbyła się narada roczna. W pierwszej części narady Komendant Powiatowy bryg. Krzysztof Grabias podsumował miniony rok w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych, organizacji szkoleń i ćwiczeń, spraw organizacyjno-kadrowych, finansowych, kwatermistrzowsko-technicznych oraz kontrolno- rozpoznawczych. Następnie przedstawił plany na rok 2018 w zakresie inwestycyjnym oraz organizacji ćwiczeń i szkoleń dla strażaków OSP.

W ubiegłym roku na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano łącznie 776 zdarzeń w tym 526 miejscowych zagrożeń, 173 pożarów i 77 alarmów fałszywych. To o 79 zdarzeń mniej niż w 2016 roku. Strażacy najczęściej interweniowali podczas gwałtownych załamań pogody - 147 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów, 142 zdarzenia z udziałem środków transportu, 36 pożarów sadzy w przewodach kominowych. Najwięcej zdarzeń zanotowano w mieście Mrągowo - 255, w mieście i gminie Mikołajki - 210, w gminie Mrągowo - 118, w gminie Piecki - 120, a w gminie Sorkwity - 73 zdarzenia.

W czasie narady mł. asp. Bartłomiej Nalazek przedstawił krótką informację na temat grupy kolarzy MTB, którzy pod nazwą Straż Pożarna Mrągowo od 2015 roku startują i odnoszą sukcesy w wyścigach na terenie całego województwa.

Głos zabrał również Komendant Wojewódzki st. bryg. Bogdan Wierzchowski, który podsumował rok działalności KP PSP w Mrągowie i życzył dalszych sukcesów w realizacji obowiązków służbowych.

Podczas spotkania, strażakom za służbę na rzecz mieszkańców oraz współpracę z jednostkami OSP podziękowali m.in. wicestarosta mrągowski Magdalena Lewkowicz oraz Józef Maciejewski.

Zdjęcia: Marlena Bieleninik

Narada roczna PSP w Mrągowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij