W poniedziałek 5 marca swoje ubiegłoroczne działania podsumowała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mrągowie. Strażacy podsumowali swoją ubiegłoroczną pracę i przedstawili statystyki wyjazdów. W 2017 roku wyjeżdżali do 776 zdarzeń.

W poniedziałek 5 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie, odbyła się narada roczna. W pierwszej części narady Komendant Powiatowy bryg. Krzysztof Grabias podsumował miniony rok w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych, organizacji szkoleń i ćwiczeń, spraw organizacyjno-kadrowych, finansowych, kwatermistrzowsko-technicznych oraz kontrolno- rozpoznawczych. Następnie przedstawił plany na rok 2018 w zakresie inwestycyjnym oraz organizacji ćwiczeń i szkoleń dla strażaków OSP.

W ubiegłym roku na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano łącznie 776 zdarzeń w tym 526 miejscowych zagrożeń, 173 pożarów i 77 alarmów fałszywych. To o 79 zdarzeń mniej niż w 2016 roku. Strażacy najczęściej interweniowali podczas gwałtownych załamań pogody - 147 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów, 142 zdarzenia z udziałem środków transportu, 36 pożarów sadzy w przewodach kominowych. Najwięcej zdarzeń zanotowano w mieście Mrągowo - 255, w mieście i gminie Mikołajki - 210, w gminie Mrągowo - 118, w gminie Piecki - 120, a w gminie Sorkwity - 73 zdarzenia.

W czasie narady mł. asp. Bartłomiej Nalazek przedstawił krótką informację na temat grupy kolarzy MTB, którzy pod nazwą Straż Pożarna Mrągowo od 2015 roku startują i odnoszą sukcesy w wyścigach na terenie całego województwa.

Głos zabrał również Komendant Wojewódzki st. bryg. Bogdan Wierzchowski, który podsumował rok działalności KP PSP w Mrągowie i życzył dalszych sukcesów w realizacji obowiązków służbowych.

Podczas spotkania, strażakom za służbę na rzecz mieszkańców oraz współpracę z jednostkami OSP podziękowali m.in. wicestarosta mrągowski Magdalena Lewkowicz oraz Józef Maciejewski.

Zdjęcia: Marlena Bieleninik

Narada roczna PSP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij