Od wielu już lat w naszym mieście odbywa się konkurs recytatorski znany jako „Spotkania z Poezją”. Oczywiście i w tym roku nie zabraknie tego przedsięwzięcia. Przesłuchania miejsko - gminne odbędą się 11 kwietnia w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur oraz Centrum Kultury i Turystyki zapraszają do udziału w XXXVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją”. Ideą przyświecającą realizacji konkursu jest zachęcenie do artystycznej konfrontacji młodych recytatorów, wyostrzenie ich wrażliwości i wyobraźni poprzez piękne słowo, jak również możliwość prezentacji poezji i prozy dziecięcej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy będą konfrontować swoje umiejętności w 3 kategoriach wiekowych:

  • klasy I - III (interpretacja jednego utworu poetyckiego)
  • klasy IV - VI (interpretacja jednego utworu poetyckiego)
  • uczniowie klas VII i gimnazjum (interpretacja jednego utworu poetyckiego i jednego fragmentu prozy)

Konkurs realizowany jest na drodze wielostopniowych eliminacji. Centrum Kultury i Turystyki jest organizatorem dwóch etapów konkursu: eliminacji miejsko – gminnych i eliminacji rejonowych. Przesłuchania miejsko - gminne odbędą się 11 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Turystyki. Z kolei laureaci miejsko - gminnego etapu konkursu wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 15 maja 2018 roku.

Źródło: CKiT w Mrągowie

Słowa kluczowe:
spotkanie z poezją kultura Mrągowo 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij