Dużym sukcesem zakończył się występ Mrągowianki w IV Ogólnopolski Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Uczniów Szkół Muzycznych, który odbył się w miniony weekend w Turznie. Maria Bernadetta Karuk zdobyła dyplom wyróżnienia wraz z nagrodami.

Mrągowianka Maria Bernadetta Karuk swoją przygodę z muzyką zaczęła mając 4 latka, ucząc się gry na skrzypcach. Jako siedmiolatka została przyjęta do Szkoły Muzycznej I st. w Mrągowie do klasy fortepianu. Od tej pory nie rozstaje się ze swoją pasją biorąc udział w wielu konkursach i festiwalach pianistycznych.

W ostatnim czasie pianistka wzięła udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie Uczniów Szkół Muzycznych. Podczas konkursu zaprezentowała trzy utwory autorstwa Jana Sebastiana Bacha, Alberta Löschhorna i Fryderyka Chopina. Przygotowania do tego konkursu zajęły 12-latce, 3 miesiące. Dzięki swojej mamie - nauczycielce fortepianu, która na co dzień dopinguje i wspiera swoją córkę, zdecydowała się wystartować i zmierzyć z tym konkursem.

Uroczysta inauguracja konkursu odbyła się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Wykonawcą koncertu inauguracyjnego był amerykański pianista dr Konrad Binienda, który w swoim recitalu zaprezentował muzykę Fryderyka Chopina. W przerwie koncertu prof. Lidia Smentek przedstawiła swoją książkę pt. „Kompozytor Pomorza Zygmunt Moczyński”. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 27 uczniów Szkół Muzycznych z całej Polski.

Ciężką pracą Maria Karuk zdobyła dyplom wyróżnienia wraz z nagrodami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mrągowianka podczas pobytu w Turznie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Obserwaror muzyczny (IP: 89.231.*.45) 2018-03-03 12:40
Samo zakwalifikowani e się do tego Konkursu wymagało wyróżnień, tytułów lauretatów i nagród w innych konkursach i festiwalach pianistycznych, Panie Muzyk. Pozdrawiam i życzę sukcesów na polu muzycznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gienek (IP: 94.254.*.70) 2018-07-20 22:02
Czyżby ? A czego tu zazdrościć ? Co za dyrdymały , po co się tak przechwalać pisząc, że to duży sukces .
W Mrągowie są zdolniejsze dzieci zdobywające
znaczące zagrody np. w mistrzostwach Polski i Europy w żeglarstwie czy tenisie a ich rodzice nie piszą takich bajek o wielu sukcesach w mało znaczących małych konkursach muzycznych.
Więcej skromności i pokory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Muzyk (IP: 46.76.*.89) 2018-03-01 11:28
Ha,ha, duży sukces to by był jak by Maria zdobyła miejsce na podium medalowe 1,2 lub trzecie miejsce a nie tylko wyróżnienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JA (IP: 5.60.*.40) 2018-03-01 14:35
Bezinteresowna zawiść! Gratulacje dla dziewczyny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JA (IP: 89.229.*.76) 2018-02-28 09:56
Gratulacje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij