W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 5 pożarów oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 19 zastępów straży pożarnej w obsadzie 72 strażaków.

  • 19 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo interweniowali w związku z alarmem z monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce i sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono pożaru.

Mrągowo - 2 zastępy z JRG Mrągowo prowadziły działania w związku z  pożarem sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. W celu ugaszenia intensywnie palącej się sadzy wykorzystano 6 kg gaśnicę proszkową. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. Właścicielowi zalecono sprawdzenie przewodu kominowego przez kominiarza przed przystąpieniem do jego eksploatacji.

  • 23 lutego

Mrągowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego

  • 24 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo oraz OSP Warpuny gasili pożar w kotłowni budynku jednorodzinnego w Polskiej Wsi. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego pracując w dużym zadymieniu przy pomocy jednego prądu gaśniczego wody ugasili palące się elementy wyposażenia kotłowni. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono wszystkie pomieszczenia w obiekcie oraz zalecono sprawdzenie instalacji elektrycznej i ciepłowniczej przez specjalistów.

  • 25 lutego

O godzinie 6.25 strażacy zostali poinformowani o pożarze w miejscowości Pełkowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się obora wraz z przybudówką. Część zwierząt została ewakuowana z obiektu przed przybyciem straży, pozostałe zostały wyprowadzone przez strażaków. Działania polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych wody na palący się dach oraz znajdującą się wewnątrz słomę. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do usuwania na zewnątrz i dogaszania bel ze słomą oraz nadpalonych elementów konstrukcyjnych obiektu. W działaniach trwających prawie 8 godzin przy 15-stopniowym mrozie uczestniczyli strażacy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Wierzbowo i Grabowo.

O godzinie 11.36 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Lipowie. Strażacy ugasili palącą się sadzę przy pomocy piasku i po sprawdzeniu obiekt przekazali właścicielowi. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Piecki.

O godzinie 14.51 strażacy zostali zadysponowani na jezioro Czos do mężczyzny leżącego na lodzie. Na miejsce wyjechała grupa ratownictwa wodno – nurkowego z JRG Mrągowo. W momencie przybycia na miejsce stwierdzono, że mężczyzna o własnych siłach porusza się po lodzie. Ratownicy, którzy udali się do osoby sprowadzili go do brzegu i przekazali patrolowi policji.

O godzinie 19.37 strażacy JRG Mrągowo zostali zadysponowani do pomocy w działaniach policji.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij