W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 5 pożarów oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 19 zastępów straży pożarnej w obsadzie 72 strażaków.

  • 19 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo interweniowali w związku z alarmem z monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce i sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono pożaru.

Mrągowo - 2 zastępy z JRG Mrągowo prowadziły działania w związku z  pożarem sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. W celu ugaszenia intensywnie palącej się sadzy wykorzystano 6 kg gaśnicę proszkową. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. Właścicielowi zalecono sprawdzenie przewodu kominowego przez kominiarza przed przystąpieniem do jego eksploatacji.

  • 23 lutego

Mrągowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego

  • 24 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo oraz OSP Warpuny gasili pożar w kotłowni budynku jednorodzinnego w Polskiej Wsi. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego pracując w dużym zadymieniu przy pomocy jednego prądu gaśniczego wody ugasili palące się elementy wyposażenia kotłowni. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono wszystkie pomieszczenia w obiekcie oraz zalecono sprawdzenie instalacji elektrycznej i ciepłowniczej przez specjalistów.

  • 25 lutego

O godzinie 6.25 strażacy zostali poinformowani o pożarze w miejscowości Pełkowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się obora wraz z przybudówką. Część zwierząt została ewakuowana z obiektu przed przybyciem straży, pozostałe zostały wyprowadzone przez strażaków. Działania polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych wody na palący się dach oraz znajdującą się wewnątrz słomę. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do usuwania na zewnątrz i dogaszania bel ze słomą oraz nadpalonych elementów konstrukcyjnych obiektu. W działaniach trwających prawie 8 godzin przy 15-stopniowym mrozie uczestniczyli strażacy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Wierzbowo i Grabowo.

O godzinie 11.36 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Lipowie. Strażacy ugasili palącą się sadzę przy pomocy piasku i po sprawdzeniu obiekt przekazali właścicielowi. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Piecki.

O godzinie 14.51 strażacy zostali zadysponowani na jezioro Czos do mężczyzny leżącego na lodzie. Na miejsce wyjechała grupa ratownictwa wodno – nurkowego z JRG Mrągowo. W momencie przybycia na miejsce stwierdzono, że mężczyzna o własnych siłach porusza się po lodzie. Ratownicy, którzy udali się do osoby sprowadzili go do brzegu i przekazali patrolowi policji.

O godzinie 19.37 strażacy JRG Mrągowo zostali zadysponowani do pomocy w działaniach policji.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij