Już w najbliższą środę w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie odbędą się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego. Z ofertami przygotowanymi przez szkoły, przedsiębiorców, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy będą mogli zapoznać się nie tylko uczniowie, którzy lada moment wkroczą na rynek pracy, ale także bezrobotni.

W środę (28 lutego) hala widowiskowo-sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie zapełni się lokalnymi pracodawcami i ich potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Tego dnia o godzinie 10:00 rozpoczną się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy stoją przed niełatwym zadaniem wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej oraz ich starszych kolegów i koleżanki, którzy po ukończeniu edukacji będą musieli odnaleźć się na niełatwym rynku pracy. Okazję do zapoznania się z ofertami firm funkcjonujących na lokalnym rynku będą mieć także bezrobotni.

Na stoiskach zaprezentują się szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, lokalni pracodawcy, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy.

– W programie targów przewiduje się konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi i innymi specjalistami rynku pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania „stoisk” naszych szkół i pracodawców – powiedziała nam Jolanta Malajkat z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego mają za zadanie pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Są to kluczowe wybory, bo, jak wiadomo, nie jest łatwo odnaleźć się na rynku pracy.

Wydarzenie organizowane jest od pięciu lat i z każdą edycją gromadzi coraz większe grono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą zapoznać się z propozycjami prezentujących się wystawców.

Targi pod patronatem Starosty Mrągowskiego zostaną zorganizowane przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie.

red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# On (IP: 77.242.*.18) 2018-02-28 09:59
Na jakiej ulicy znajduję się szkoła ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij