Już w najbliższą środę w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie odbędą się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego. Z ofertami przygotowanymi przez szkoły, przedsiębiorców, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy będą mogli zapoznać się nie tylko uczniowie, którzy lada moment wkroczą na rynek pracy, ale także bezrobotni.

W środę (28 lutego) hala widowiskowo-sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie zapełni się lokalnymi pracodawcami i ich potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Tego dnia o godzinie 10:00 rozpoczną się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy stoją przed niełatwym zadaniem wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej oraz ich starszych kolegów i koleżanki, którzy po ukończeniu edukacji będą musieli odnaleźć się na niełatwym rynku pracy. Okazję do zapoznania się z ofertami firm funkcjonujących na lokalnym rynku będą mieć także bezrobotni.

Na stoiskach zaprezentują się szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, lokalni pracodawcy, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy.

– W programie targów przewiduje się konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi i innymi specjalistami rynku pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania „stoisk” naszych szkół i pracodawców – powiedziała nam Jolanta Malajkat z Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego mają za zadanie pomóc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Są to kluczowe wybory, bo, jak wiadomo, nie jest łatwo odnaleźć się na rynku pracy.

Wydarzenie organizowane jest od pięciu lat i z każdą edycją gromadzi coraz większe grono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą zapoznać się z propozycjami prezentujących się wystawców.

Targi pod patronatem Starosty Mrągowskiego zostaną zorganizowane przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie.

red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# On (IP: 77.242.*.18) 2018-02-28 09:59
Na jakiej ulicy znajduję się szkoła ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij