Strażacy z Mrągowa własnymi siłami odremontowali siłownię w jednostce. W pomieszczeniu odmalowano ściany, a na jednej z nich powstało graffiti. Dodatkowo siłownię wzbogacono o nowy sprzęt.

Wyeksploatowana już siłownia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie przeszła remont. Strażacy zakasali rękawy, wzięli sprzęt do rąk i w każdej wolnej chwili na służbie szpachlowali, szlifowali i malowali ściany. Mozolne prace przyniosły oczekiwane efekty. Zobaczcie sami!

Jak podkreślił mł. kpt. Kamil Golon, wszystkie czynności były wykonywane przy pełnym zachowaniu gotowości operacyjnej do wyjazdu, często przerywane udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz innymi czynnościami służbowymi.

Na jednej ze ścian powstała grafika mająca, jak śmieją się strażacy zachęcać do ćwiczeń i dbania o kondycję. Jej autorem jest znany mrągowianom Mateusz Wilk (Wilczek 1 - jego prace możecie obejrzeć tu).

Po pracach remontowych w siłowni umieszczono sprzęt do ćwiczeń. Wyposażenie częściowo zakupione zostało przez komendę, uzupełnione przez urządzenia wykonane przez funkcjonariuszy, a także przyniesione przez strażaków.

Niestety,  ze względu na ograniczone fundusze nie udało się dokończyć remontu. Na wymianę czeka m. in. wykładzina gumowa na powierzchni całego pomieszczenia. W planach jest już dokończenie prac, ale w późniejszym terminie.

Strażaków cieszy jednak fakt, że mogą ćwiczyć w dogodnych warunkach, profesjonalnie podtrzymując tężyznę fizyczną. Co jest przecież konieczne, bo zakładając ubranie specjalne, Aparat Ochrony Układu Oddechowego oraz biorąc np. dwa odcinki węża tłocznego strażak dokłada obciążenie ok. 40 kg do swojej wagi. Podczas ewentualnego zdarzenia musi z całym tym ekwipunkiem udać się jak najszybciej np. na 4 piętro budynku, gdzie doszło do pożaru i ugasić go. Wymaga to od strażaka wielkiego wysiłku, na który musi być przygotowany.

– Jednym z elementów wchodzących w skład doskonalenia zawodowego strażaka jest utrzymywanie sprawności fizycznej na odpowiednio wysokim poziomie – tłumaczy mł. kpt. Kamil Golon. – Zapewnia to gotowość do podejmowania działań ratowniczo - gaśniczych i pomoc w ratowaniu zagrożonego życia i zdrowia z najwyższą skutecznością.

Poza codziennymi zajęciami szkoleniowymi i ćwiczeniami ze sprzętem ratowniczym, strażacy zgodnie z regulaminem uczestniczą w zajęciach sportowych realizowanych m. in. na siłowni. Teraz już wyremontowanej siłowni.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Maniek (IP: 83.6.*.100) 2018-02-22 21:30
I coście nabazgrali na tej ścianie?, któż wam poświęci trud waszej wytężonej pracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iceman (IP: 89.229.*.76) 2018-02-22 12:44
Jakby nie patrzył to trochę wstyd dla państwa polskiego, żeby nie było pieniędzy na remont infrastruktury straży pożarnej. Co robi minister?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ona (IP: 159.205.*.37) 2018-02-23 08:03
przy remoncie tez można nieźle poćwiczyć. Pracy, zadań zawodowych nie maja codziennie przez 8 godzin. Są "przestoje" wiec po co marnować czas siedząc na taborecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij