Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego zajął pierwsze miejsce w czwartej edycji konkursu recytatorskiego "Polska poezja XX i XXI wieku", organizowanego przez UWM w Olsztynie. Do konkursu przystąpiło 27. uczestników.

Piotr Zapert zajął I miejsce w IV edycji konkursu recytatorskiego „Polska poezja XX i XXI wieku”, organizowanego przez Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. Konkurs miał zasięg wojewódzki, odbył się w piątek, 16 lutego 2018 roku w Auli Teatralnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Organizatorzy założyli następujące cele: ukazanie piękna języka polskiego, kształtowanie języka, wyobraźni i popularyzacja polskiej poezji XX i XXI wieku.

I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali: Wiktoria Sękiel, Maja Trelińska, Agnieszki Kiślak i Piotr Zapert. Wszyscy oni zaprezentowali wysoki poziom kultury języka, interpretacje wybranych tekstów poetyckich były dojrzałe, interesujące.

Profesjonalne jury przyznało I miejsce Piotrowi Zapertowi za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Ktoś kogo obserwuję od dłuższego czasu”, jury przyznało również dwa drugie miejsca i jedno - trzecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

- Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy podejmują trud mierzenia się w różnych kategoriach z naszym niełatwym, ale bardzo pięknym językiem ojczystym - Małgorzata Zielińska, nauczyciel języka polskiego.

Małgorzata Zielińska/I LO

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij