Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego zajął pierwsze miejsce w czwartej edycji konkursu recytatorskiego "Polska poezja XX i XXI wieku", organizowanego przez UWM w Olsztynie. Do konkursu przystąpiło 27. uczestników.

Piotr Zapert zajął I miejsce w IV edycji konkursu recytatorskiego „Polska poezja XX i XXI wieku”, organizowanego przez Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie. Konkurs miał zasięg wojewódzki, odbył się w piątek, 16 lutego 2018 roku w Auli Teatralnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Organizatorzy założyli następujące cele: ukazanie piękna języka polskiego, kształtowanie języka, wyobraźni i popularyzacja polskiej poezji XX i XXI wieku.

I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali: Wiktoria Sękiel, Maja Trelińska, Agnieszki Kiślak i Piotr Zapert. Wszyscy oni zaprezentowali wysoki poziom kultury języka, interpretacje wybranych tekstów poetyckich były dojrzałe, interesujące.

Profesjonalne jury przyznało I miejsce Piotrowi Zapertowi za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Ktoś kogo obserwuję od dłuższego czasu”, jury przyznało również dwa drugie miejsca i jedno - trzecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

- Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy podejmują trud mierzenia się w różnych kategoriach z naszym niełatwym, ale bardzo pięknym językiem ojczystym - Małgorzata Zielińska, nauczyciel języka polskiego.

Małgorzata Zielińska/I LO


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij