Ubiegły tydzień na terenie powiatu mrągowskiego był bardzo spokojny. Strażacy zanotowali tylko 5 zdarzeń w tym 3 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 10 zastępów straży pożarnej w obsadzie 35 strażaków.

  • 12 lutego

Strażacy z OSP Mikołajki zostali zadysponowani do Olszewa do przechylonego bocianiego gniazda na budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonanym rozpoznaniu stwierdzono, że występuje brak możliwości rozstawienia podnośnika i podjęcia działań przez straż pożarną. Teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą i przekazano właścicielowi obiektu.

  • 15 lutego

Trzy zastępy z JRG Mrągowo zostały zadysponowane do alarmu z monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że był to alarm fałszywy.

  • 16 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo zostali zadysponowaniu do otwarcia drzwi do mieszkania w Mrągowie. Powodem alarmu było prawdopodobne zasłabnięcie osoby. Strażacy przy pomocy wyważarki dokonali siłowego otwarcia drzwi, umożliwiając wejście ratownikom medycznym. Po przebadaniu osoba została przewieziona do szpitala.

  • 17 lutego

Strażacy z OSP Mikołajki w Starych Sadach usuwali niebezpiecznie pochylone nad drogą drzewo podgryzione przez bobry.

  • 18 lutego 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o złamaniu się lodu pod wędkarzem na jeziorze Białe w miejscowości Dłużec. Do działań została zadysponowana grupa ratownictwa wodno – nurkowego z JRG Mrągowo oraz strażacy z OSP w Pieckach. Po pewnym czasie zadzwonił zgłaszający, że osoba pod którą załamał się lód przy pomocy innego wędkarza wyszła z wody, razem udali się do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Zastęp, który jako pierwszy przybył na miejsce potwierdził tą informację. Pozostałe siły i środki zostały cofnięte do jednostek.

Na szczęście tym razem obyło się bez tragedii, według świadka zdarzenia obaj wędkarze byli ubrani w ubrania wypornościowe, które dawały możliwość długiego przebywania w wodzie bez nadmiernego wychłodzenia organizmu oraz ułatwiły wydobycie z wodnej pułapki.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij