Ubiegły tydzień na terenie powiatu mrągowskiego był bardzo spokojny. Strażacy zanotowali tylko 5 zdarzeń w tym 3 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 10 zastępów straży pożarnej w obsadzie 35 strażaków.

  • 12 lutego

Strażacy z OSP Mikołajki zostali zadysponowani do Olszewa do przechylonego bocianiego gniazda na budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonanym rozpoznaniu stwierdzono, że występuje brak możliwości rozstawienia podnośnika i podjęcia działań przez straż pożarną. Teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą i przekazano właścicielowi obiektu.

  • 15 lutego

Trzy zastępy z JRG Mrągowo zostały zadysponowane do alarmu z monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że był to alarm fałszywy.

  • 16 lutego

Strażacy z JRG Mrągowo zostali zadysponowaniu do otwarcia drzwi do mieszkania w Mrągowie. Powodem alarmu było prawdopodobne zasłabnięcie osoby. Strażacy przy pomocy wyważarki dokonali siłowego otwarcia drzwi, umożliwiając wejście ratownikom medycznym. Po przebadaniu osoba została przewieziona do szpitala.

  • 17 lutego

Strażacy z OSP Mikołajki w Starych Sadach usuwali niebezpiecznie pochylone nad drogą drzewo podgryzione przez bobry.

  • 18 lutego 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o złamaniu się lodu pod wędkarzem na jeziorze Białe w miejscowości Dłużec. Do działań została zadysponowana grupa ratownictwa wodno – nurkowego z JRG Mrągowo oraz strażacy z OSP w Pieckach. Po pewnym czasie zadzwonił zgłaszający, że osoba pod którą załamał się lód przy pomocy innego wędkarza wyszła z wody, razem udali się do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Zastęp, który jako pierwszy przybył na miejsce potwierdził tą informację. Pozostałe siły i środki zostały cofnięte do jednostek.

Na szczęście tym razem obyło się bez tragedii, według świadka zdarzenia obaj wędkarze byli ubrani w ubrania wypornościowe, które dawały możliwość długiego przebywania w wodzie bez nadmiernego wychłodzenia organizmu oraz ułatwiły wydobycie z wodnej pułapki.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij