W „Złotej Dziesiąte Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur” znalazły się dwie szczególne kobiety z powiatu mrągowskiego. Dwie Magdy – Magdalena Lewkowicz i Magdalena Markiewicz, których sukcesy doceniła kapituła tegorocznej edycji konkursu.

Spośród 17 kandydatek zgłoszonych do tytułu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2018 kapituła konkursowa wybrała już Złotą Dziesiątkę, a wśród niej znalazły się dwie mieszkanki powiatu mrągowskiego - Magdalena Lewkowicz i Magdalena Markiewicz. Obie panie mają na swoim koncie niejeden sukces.

Magdalena Lewkowicz od lipca 2016 roku pełni funkcję wicestarosty powiatu mrągowskiego, wcześniej pracowała w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły jako nauczyciel historii, jest także Ambasadorką Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Udziela się w lokalnym środowisku, propaguje wśród młodzieży postawy patriotyczne i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego regionu.

– Znaleźć się w takim gronie kobiet to ogromne wyróżnienie – powiedziała nam Magdalena Lewkowicz. – Cieszę się, że kapituła doceniła moje działania na rzecz pamięci o holocauście, wielokulturowości i dialogu. Tym bardziej w sytuacji toczonego się obecnie sporu o ustawę IPN. Uważam, że kobiet aktywnych, mądrych, uparcie dążących do celu i wrażliwych w naszym mieście i powiecie nie brakuje. Są to kobiety w różnym wieku, znam wiele z nich osobiście. Mam nadzieję, że będę je godnie reprezentować na Gali finałowej XX plebiscytu „Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur”.

Drugą z laureatek jest właścicielka Ogrodów Pokazowych i Motylarni w Marcinkowie. Magdalena Markiewicz to doktorantka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, działaczka na rzecz rozwoju Warmii i Mazur, za co została uhonorowana nagrodą Ministra Rolnictwa RP w 2016 roku – „Sposób na Sukces” oraz prezes Fundacji Inkubator Kreatywności.

– Nominacja do tytułu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur to dla mnie duże zaskoczenie, a jednocześnie wielki zaszczyt i duma – przyznała właścicielka Ogrodów Pokazowych i Motylarni w Marcinkowie Magdalena Markiewicz. – Wzrusza mnie fakt, iż osoby spoza powiatu mrągowskiego zauważają działania, jakie podejmuję na rzecz rozwoju i promocji regionu Warmii i Mazur i potrafią je docenić, nominując moją osobę do tej nagrody. Wyłonienie mnie do „Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu” potwierdza istotność działań, które realizuję.

Wszystkie wyróżnione panie zostaną uhonorowane podczas XX Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Uroczystość odbędzie się 7 marca 2018 w Olsztynie w przeddzień Międzynarodowego Święta Kobiet. Gratulujemy laureatkom!

Na facebbokowym profilu konkursu "Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur" trwa głosowanie internautów. Aby zagłosować na jedną z naszych, lokalnych laureatek wystarczy kliknąć "Lubię to" pod jej nazwiskiem, do czego zachęcamy. Głosowanie potrwa do 6 marca do godz. 12.00.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij