Za działania na rzecz środowiska przyrodniczego przedszkole publiczne nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie zostało wyróżnione przez warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty. Placówka znalazła się w gronie laureatów nagrody – certyfikatu „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Każdy przedszkolak mały i duży dba o przyrodę i przyrodzie służy - to hasło programu ekologicznego, które od lat realizuje mrągowskie przedszkole „Stokrotka”. Teraz działania placówki zostały docenione przez Warmińsko-mazurskiego Kuratora Oświaty. Certyfikat „Szkoła przyjazna środowisku” wręczono 8 lutego w Olsztynie.

– Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku to nie tylko znaczące wyróżnienie dla naszej pracy na rzecz ochrony przyrody i jej naturalnych zasobów ale także potwierdzenie jej skuteczności i celowości a także ogromnego zaangażowania przedszkolaków, rodziców i opiekunów jak i lokalnego środowiska w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju . Jest on wspólnym sukcesem w trosce o dobro nasze jak i przyszłych pokoleń – mówi Iwona Wojtkiewicz, koordynator działań ekologicznych w Przedszkolu Publicznym nr1 „Stokrotka”.

Przedszkole „Stokrotka” ma na koncie szereg działań na rzecz środowiska naturalnego. Placówka jest trzykrotnym laureatem międzynarodowej nagrody Zielonej Flagi przyznawanej przez Kapitułę Programu Szkoły dla Ekorozwoju oraz certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

– Realizowaliśmy programy i uczestniczyliśmy w konkursach takich jak: „Ekoprzedszkolak”, „ Mamo, Tato wolę wodę”, czy „Woda nas uwodzi” – opowiada Iwona Wojtkiewicz. – Co roku nasze przedszkolaki uczestniczą w akcji Sprzątania Świata, w Wiosennym sprzątaniu Warmii i Mazur, Europejskim Dniu bez Samochodu, Dniu Czystego Powietrza czy Światowym Dniu Wody. W ciągu ostatnich trzech lat zorganizowaliśmy takie akcje jak: „ Śmieci mniej, Ziemi lżej”, „ Mikołajkowy prezent dla Ziemi” i „ Co dobrego mogę zrobić dla Ziemi?”

Przedszkolaki z mrągowskiej „Stokrotki” na co dzień uczą się troski o dobro naszej planety. Na zajęciach wykonują pracę plastyczne o tematyce przyrodniczej, uczą się o surowcach wtórnych, biorą udział w zbiórkach elektrośmieci, makulatury czy nakrętek. Przedszkole organizuje także zajęcia z pracownikami nadleśnictwa, którzy żywo opowiadają o otaczającej nas przyrodzie, a także lekcje w lesie, czy wycieczki podczas, których maluchy obcują z przyrodą i ze zwierzętami.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z rodzicami. To dzięki ich pomysłom i zaangażowaniu, udało nam się zachęcić do współpracy na rzecz ochrony środowiska lokalną społeczność. Rodzice aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach przedszkola – dodaje Iwona Wojtkiewicz .

Gratulujemy zdobycia certyfikatu i życzymy dalszych sukcesów w propagowaniu wśród najmłodszych postaw ekologicznych.

Ekologiczne działania w przedszkolu "Stokrotka" - fot. Archiwum przedszkola


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij