Po 30. latach od powstania remiza strażacka w Sorkwitach doczekała się remontu wewnątrz budynku. Za blisko 30 tys. zł udało się odnowić garaż i warsztat. W pracach pomagali sami strażacy, którzy nie kryją zadowolenia z przeprowadzonej inwestycji.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna dla lokalnej społeczności jest remiza OSP w Sorkwitach. To tutaj strażacy organizują szkolenia i ćwiczenia, przechowują sprzęt, tutaj także odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, czy akcje charytatywne.

Sorkwicka remiza zbudowana została 30 lat temu. Na przestrzeni lat udało się, dzięki finansom pozyskanym przez Gminę Sorkwity, ocieplić i wykonać elewację budynku. Jednak prace wewnątrz polegały jedynie na odmalowywaniu ścian. O porządnym remoncie pomieszczeń strażacy myśleli już dawno.

– Potrzeba była zdecydowana z racji na stan ścian oraz posadzki. W 2016 roku udało nam się rozpocząć prace budowlane w garażu i w warsztacie. Remont trwał dość długo, bo zakończył się dopiero pod koniec 2017 roku. Udało nam się zebrać pieniądze, by poprawić estetykę i funkcjonalność obiektu – cieszy się prezes OSP Sorkwity Marta Kopaniec.

Strażacy cieszą się z remontu remizy

Pieniądze na poprawę estetyki i funkcjonalności remizy pochodziły m.in. z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (9 tys. zł), strażacy znaleźli także sponsorów, organizowali zbiórki i sami dołożyli się do remontu. Całkowity koszt prac wyniósł 30 000 zł. Dzięki pozyskanym funduszom garaż i warsztat wyraźnie się zmieniły, zobaczcie sami:

Strażacy są szczęśliwi, bo oględnie rzecz ujmując nadszarpnięte zębem czasu pomieszczenia w remizie od lat wymagały remontu. W garażu na ścianach pojawiły się graffiti, które wyszło spod zdolnych rąk Mateusza Wilka, w warsztacie ściany odmalowano,dodatkowo w obu pomieszczeniach została wymieniona posadzka. Na słowa uznania zasługuje postawa strażaków, którzy w każdej wolnej chwili pojawiali się w remizie, by skuć czy zalać nową posadzkę. To dzięki nim remont udało się zakończyć.

Wykonany remont to tylko kropla w morzu potrzeb

W listopadzie w ręce OSP Sorkwity przeszedł cały budynek remizy. Strażacy mogliby zagospodarować na własne potrzeby kilka nieużytkowanych dotąd pomieszczeń. Na przeszkodzie stoją jednak fundusze.

– Stan, w jakim przejęliśmy obiekt nie należy do najlepszych. Lista prac, jakie trzeba podjąć, by móc z nich korzystać, jest zdecydowanie za długa. Na remont czeka szatnia, do zagospodarowania mamy świetlice i pomieszczenie socjalne. Brakuje nam wyposażenia w postaci chociażby stolików, krzeseł, regałów, ławek, półek – dodaje Marta Kopaniec. – Jeśli w piwnicach zalegają Wam stare, nieużywane meble, to my je z chęcią przyjmiemy.

Strażacy z Sorkwit mają także w planach stworzenie mini siłowni dla mieszkańców i strażaków. Tu także zwracają się do Was z prośbą o sprzęt do ćwiczeń. To nie jedyny pomysł, w sorkwickiej remizie ma powstać Izba Pamięci, gdzie umieszczony zostanie sprzęt i umundurowanie sprzed lat, ciekawostki i wspomnienia związane ze strażą.

Marlena Bieleninik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# kici kici (IP: 37.47.*.94) 2018-02-24 19:12
Nie bawem wybory
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij