Do podejmowania prób odkrywania swoich korzeni zachęca Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej, które podczas najbliższych „Mrągowskich pogaduszek” zdradzi, jak stworzyć drzewo genealogiczne. Spotkanie odbędzie się 28 lutego w Muzeum w Mrągowie.

Czy pochodzisz od króla, szlachcica czy chłopa? Jakie są twoje rodzinne korzenie? Czy twoi potomkowie jakoś szczególnie zapisali się w historii regionu lub kraju? Najbliższe spotkanie z cyklu „Mrągowskich pogaduszek” poświęcone będzie tematyce tworzenia drzewa genealogicznego.

Próby odtworzenia swojego drzewa genealogicznego wymagają od nas wielkiej determinacji, ale godziny spędzone na przeszukiwaniu kronik, dokumentów czy ksiąg nie będą czasem straconym. Odkrywanie własnych korzeni pozwala lepiej poznać nie tylko naszą rodzinę, ale także nas samych.

O ustalaniu korzeni naszej rodziny kilka pokoleń wstecz opowiadać będzie Elżbieta Błaszkiewicz – Sobocińska. „Mrągowskie pogaduszki” zaplanowano na 28 lutego w mrągowskim muzeum. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Polecamy!

Źródło: TMZM, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij