Do podejmowania prób odkrywania swoich korzeni zachęca Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej, które podczas najbliższych „Mrągowskich pogaduszek” zdradzi, jak stworzyć drzewo genealogiczne. Spotkanie odbędzie się 28 lutego w Muzeum w Mrągowie.

Czy pochodzisz od króla, szlachcica czy chłopa? Jakie są twoje rodzinne korzenie? Czy twoi potomkowie jakoś szczególnie zapisali się w historii regionu lub kraju? Najbliższe spotkanie z cyklu „Mrągowskich pogaduszek” poświęcone będzie tematyce tworzenia drzewa genealogicznego.

Próby odtworzenia swojego drzewa genealogicznego wymagają od nas wielkiej determinacji, ale godziny spędzone na przeszukiwaniu kronik, dokumentów czy ksiąg nie będą czasem straconym. Odkrywanie własnych korzeni pozwala lepiej poznać nie tylko naszą rodzinę, ale także nas samych.

O ustalaniu korzeni naszej rodziny kilka pokoleń wstecz opowiadać będzie Elżbieta Błaszkiewicz – Sobocińska. „Mrągowskie pogaduszki” zaplanowano na 28 lutego w mrągowskim muzeum. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. Polecamy!

Źródło: TMZM, oprac. red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij