Oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację od zaniepokojonego użytkownika drogi o nieoświetlonym pieszym, stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym. Kiedy na miejscu pojawił się policyjny patrol, okazało się, że mężczyzna rzeczywiście poruszał się po drodze bez odblasków, a co istotne była to osoba zaginiona.

Wczoraj (12.02) po godzinie 18.00 na numer alarmowy policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna informując, że z miejscowości Szestno w kierunku Ruskiej Wsi idzie prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna, który nie posiada na sobie elementów odblaskowych i tym samym stwarza zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

W opisane miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Wtedy okazało się, że 63-letni pieszy był trzeźwy. Jednak rzeczywiście był mało widoczny na drodze, ponieważ nie posiadał na sobie żadnego elementu odblaskowego. Poza tym, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że widnieje tam jako osoba zaginiona. Jak ustalono, tego dnia oddalił się z DPS-u w Węgorzewie nie informując o tym opiekunów. Jeszcze tego samego wieczora 63-latek został oddany rodzinie pod opiekę.

Źródło: KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
odblaski policja na sygnale Mrągowo 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij