W tym roku turyści i mrągowianie będą mogli sięgnąć po cztery nowe publikacje turystyczne. Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej planują wydać w 2018 roku „Mazury. Przewodnik Rowerowy”, Przewodnik „Miejski szlak turystyczny Poznaj Mrągowo”, drugą edycję albumu „Powojenne spojrzenie na Mrągowo” i informator turystyczny Ziemi Mrągowskiej w wersji niemieckiej.

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej od wielu lat działają w internecie. Administrują kilkoma specjalistycznymi stronami jak aktywnynarowerze.pl, konferencjemazury.com czy poznajmragowo.pl. W zeszłym roku stworzona została także aplikacja mobilna „Masuria”, ułatwiająca odnalezienie obiektów turystycznych w terenie. Mimo to turyści w pierwszej kolejności sięgają po drukowane publikacje, których nie brakuje w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej. W tym roku LOT „Ziemia Mrągowska” wspólnie z MCIT planuje wydać kolejne cztery publikacje.

„Mazury. Przewodnik rowerowy”

W roku 2013 ukazał się przewodnik "Trasy rowerowe Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i okolic". Wydawcą była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, a realizatorem firma Compass. - Lokalna Organizacja Turystyczna już od dawna promuje turystykę aktywną na Mazurach. Oznakowaliśmy szlaki, organizujemy rajdy, administrujemy stroną aktywnynarowerze, a ostatnio stworzyliśmy aplikację mobilną Masuria, która ułatwia poruszanie się po mazurskich szlakach oraz odnalezienie ciekawych, przydatnych miejsc na trasie. Przyszedł czas na opracowanie przewodnika rowerowego. Można powiedzieć, że powiat mrągowski stał się liderem turystyki aktywnej na Mazurach - mówi Robert Wróbel, Prezes LOT Ziemia Mrągowska.

LOT Ziemia Mrągowska przy współpracy z wydawcą wznowi i zaktualizuje przewodnik. Będzie on zawierał wyłącznie szlaki rowerowe Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i okolic, a więc powiatów mrągowskiego, giżyckiego, piskiego, kętrzyńskiego. Publikacja w zamierzeniu LOT Ziemia Mrągowska powinna stać się sztandarowym, cyklicznym wydawnictwem regionu dotyczącym szlaków rowerowych. Przewodnik zawierać będzie 23 szlaki rowerowe wraz z opisem turystycznym miejscowości oraz dokładne (w skali 1:50 tys.) mapy całego regionu. Planowany nakład to 3500 szt. Ponieważ skład graficzny jest już mocno zaawansowany, premiera zaplanowana jest na kwiecień.

Przewodnik „Miejski szlak turystyczny Poznaj Mrągowo”

Mrągowo jako jedne z niewielu miast województwa posiada miejski szlak turystyczny. Szlak został wytyczony, by ułatwić zwiedzanie, a więc pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta, jak np. zabytki, ciekawe miejsca, ale także ukształtowanie terenu, na którym położone jest miasto. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Szlak ma długość 12 km. Wiosną tego roku postawionych zostanie 8 tablic informacyjnych a uzupełnieniem szlaku będzie przewodnik historyczny. Przewodnik po szlaku będzie miał format 1/3 A4, 56 stron. Będzie zawierał dużo archiwalnych zdjęć oraz ciekawostek historycznych.

II edycja albumu „Powojenne spojrzenie na Mrągowo”

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Mrągowska, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej oraz mrągowskie Muzeum od 2012 r. gromadzą powojenne zdjęcia Mrągowa. Odbyły się już 3 wystawy. W tym roku w kwietniu planowana jest czwarta i tak jak w roku poprzednim wydany zostanie album prezentujący nowe zdjęcia.

- Poprzedni, który był pierwszą taką publikacją dotyczącą Mrągowa, cieszył się  ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Kolejny zawierać będzie fotografie nie publikowane, które udało się pozyskać od ostatniej wystawy. Myślę, że będzie cieszył się nie mniejszą popularnością niż poprzedni, zwłaszcza w roku, w którym będzie sporo o przeszłości miasta w związku z 670-leciem powstania - ocenia Robert Wróbel.

Informator turystyczny Ziemi Mrągowskiej w wersji niemieckiej

W zeszłym roku został wydany informator w języku polskim. Turyści niemieckojęzyczni stanowią większość zagranicznych gości w naszym regionie. W tym roku planuje się publikację wersji niemieckojęzycznej.

Prezes LOT "Ziemia Mrągowska"

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij