2 promile alkoholu miał w organizmie 45-latek, który w takim stanie zdecydował się wsiąść za kierownicę. Dzięki obywatelskiemu ujęciu policjantom z mrągowskiej drogówki udało się go zatrzymać, zanim doszło do nieszczęścia.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj po godz. 21.00. Manewry, jakie wykonywał 45-letni kierowca Audi, jadąc w kierunku Sorkwit, jednoznacznie sugerowały, że jest on pod wpływem alkoholu. Dwaj mężczyźni zaniepokojeni jego zachowaniem postanowili go wyprzedzić i uniemożliwić dalszą jazdę. Mężczyźni ujęli pirata drogowego, zanim doszło do nieszczęścia, a następnie zadzwonili na numer alarmowy.

– Świadkowie opowiedzieli, że jadąc za audi zauważyli, że jedzie on tzw. szlaczkiem od strony lewej do prawej. To zachowanie jednoznacznie sugerowało, że kierowca tego auta jest nietrzeźwy – mówi rzecznik mrągowskiej komendy policji, Dorota Kulig. – Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili słuszne przypuszczenia zgłaszającego. 45-letni kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B., a pojazd został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Nie zawsze w pobliżu miejsca, w którym dochodzi do przestępstwa czy poważnego wykroczenia, jest policja, podkreśla rzecznik mrągowskiej komendy policji.

– Dzięki takiej postawie, być może nie doszło do tragedii na drodze. To pokazuje, że nie ma społecznego przyzwolenia na takie zachowanie. Serdecznie dziękujemy świadkom za ich wspaniała reakcję – dodaje Dorota Kulig.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# xyz (IP: 83.6.*.119) 2018-02-14 02:15
W końcu dupnęli Artura?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij