2 promile alkoholu miał w organizmie 45-latek, który w takim stanie zdecydował się wsiąść za kierownicę. Dzięki obywatelskiemu ujęciu policjantom z mrągowskiej drogówki udało się go zatrzymać, zanim doszło do nieszczęścia.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj po godz. 21.00. Manewry, jakie wykonywał 45-letni kierowca Audi, jadąc w kierunku Sorkwit, jednoznacznie sugerowały, że jest on pod wpływem alkoholu. Dwaj mężczyźni zaniepokojeni jego zachowaniem postanowili go wyprzedzić i uniemożliwić dalszą jazdę. Mężczyźni ujęli pirata drogowego, zanim doszło do nieszczęścia, a następnie zadzwonili na numer alarmowy.

– Świadkowie opowiedzieli, że jadąc za audi zauważyli, że jedzie on tzw. szlaczkiem od strony lewej do prawej. To zachowanie jednoznacznie sugerowało, że kierowca tego auta jest nietrzeźwy – mówi rzecznik mrągowskiej komendy policji, Dorota Kulig. – Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili słuszne przypuszczenia zgłaszającego. 45-letni kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B., a pojazd został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Nie zawsze w pobliżu miejsca, w którym dochodzi do przestępstwa czy poważnego wykroczenia, jest policja, podkreśla rzecznik mrągowskiej komendy policji.

– Dzięki takiej postawie, być może nie doszło do tragedii na drodze. To pokazuje, że nie ma społecznego przyzwolenia na takie zachowanie. Serdecznie dziękujemy świadkom za ich wspaniała reakcję – dodaje Dorota Kulig.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# xyz (IP: 83.6.*.119) 2018-02-14 02:15
W końcu dupnęli Artura?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij