Budextan Oficerska

To już tradycja, że na początku marca w Mrągowie gościmy koncert „Na Kaziuka” z udziałem kresowych kapel. W tym roku do naszego miasta przyjedzie Podbrodzka Orkiestra Dęta z solistką Karoliną Lyndo, Zespół Tańca Współczesnego "Głębina", Śpiewaczy zespół ludowy "Żejmiana" i Kapela "Przy fontannie" z piosenką estradową. Zapraszamy!

Pierwsza sobota marca tradycyjnie upłynie mieszkańcom naszego miasta pod znakiem kultury dawnych kresów. Po raz piętnasty odbędzie się „kaziukowe” święto, które zaplanowano na sobotę 3 marca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej CKiT.

Na scenie wystąpi Podbrodzka Orkiestra Dęta do której uczęszcza kilka pokoleń muzykantów. Jest stałym uczestnikiem rejonowych i miastowych imprez okolicznościowych oraz zwycięzcą wielu festiwali nie tylko na Litwie ale i poza granicami kraju, w tym we Francji, Słowacji, Belgii i Węgrzech. Wspólnie z orkiestrą wystąpi Karolina Lyndo. Piętnastolatka jest utalentowaną solistką wokalną i laureatką wielu konkursów lokalnych i międzynarodowych, w tym zwycięzcą pucharu Grand Prix w Malcie, Hiszpanii, Kazakstanie, Łotwie, Estonii. W roku 2017 brała udział w projekcie telewizyjnym “Głos Litwy” gdzie odniosła sukces. Karolina często koncertuje z Podbrodzką Orkiestą Dętą.

Wspólnie z orkiestrą na deskach zobaczymy także grupę taneczną “Gelme” z Podbrodzia. Zespół stanowią dzieci i młodzież w różnym wieku, łącznie 80 uczestników. Zespół w czasie swego istnienia zdobywał Grand Prix i najwyższe wyróżnienia w międzynarodowych i lokalnych festiwalach, w roku 2011 zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego. Na deskach CKiT będzie można posłuchać także kapelę muzyki Ludowej i zespół wokalny "Žejmiana" działający przy Centrum Kultury w Podbrodziu. Zespół kilkakrotnie uczestniczył w Festiwalu Kultury Kresowej i od lat uczestniczy w festiwalu “Pieśń znad Willi” w Wilnie.

Bilety w cenie: 12 zł i 10 /dzieci i młodzież oraz MKRTP i MKS. do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 743 34 66 oraz online w systemie ekobilet.

Źródło: CKiT w Mrągowie

Słowa kluczowe:
na kaziuka kultura Mrągowo CKiT 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij