To już tradycja, że na początku marca w Mrągowie gościmy koncert „Na Kaziuka” z udziałem kresowych kapel. W tym roku do naszego miasta przyjedzie Podbrodzka Orkiestra Dęta z solistką Karoliną Lyndo, Zespół Tańca Współczesnego "Głębina", Śpiewaczy zespół ludowy "Żejmiana" i Kapela "Przy fontannie" z piosenką estradową. Zapraszamy!

Pierwsza sobota marca tradycyjnie upłynie mieszkańcom naszego miasta pod znakiem kultury dawnych kresów. Po raz piętnasty odbędzie się „kaziukowe” święto, które zaplanowano na sobotę 3 marca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej CKiT.

Na scenie wystąpi Podbrodzka Orkiestra Dęta do której uczęszcza kilka pokoleń muzykantów. Jest stałym uczestnikiem rejonowych i miastowych imprez okolicznościowych oraz zwycięzcą wielu festiwali nie tylko na Litwie ale i poza granicami kraju, w tym we Francji, Słowacji, Belgii i Węgrzech. Wspólnie z orkiestrą wystąpi Karolina Lyndo. Piętnastolatka jest utalentowaną solistką wokalną i laureatką wielu konkursów lokalnych i międzynarodowych, w tym zwycięzcą pucharu Grand Prix w Malcie, Hiszpanii, Kazakstanie, Łotwie, Estonii. W roku 2017 brała udział w projekcie telewizyjnym “Głos Litwy” gdzie odniosła sukces. Karolina często koncertuje z Podbrodzką Orkiestą Dętą.

Wspólnie z orkiestrą na deskach zobaczymy także grupę taneczną “Gelme” z Podbrodzia. Zespół stanowią dzieci i młodzież w różnym wieku, łącznie 80 uczestników. Zespół w czasie swego istnienia zdobywał Grand Prix i najwyższe wyróżnienia w międzynarodowych i lokalnych festiwalach, w roku 2011 zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego. Na deskach CKiT będzie można posłuchać także kapelę muzyki Ludowej i zespół wokalny "Žejmiana" działający przy Centrum Kultury w Podbrodziu. Zespół kilkakrotnie uczestniczył w Festiwalu Kultury Kresowej i od lat uczestniczy w festiwalu “Pieśń znad Willi” w Wilnie.

Bilety w cenie: 12 zł i 10 /dzieci i młodzież oraz MKRTP i MKS. do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 743 34 66 oraz online w systemie ekobilet.

Źródło: CKiT w Mrągowie

Słowa kluczowe:
na kaziuka kultura Mrągowo CKiT 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij