Połączył ich taniec. Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury organizuje pierwszą edycję Mazurskich Transformacji Tanecznych. Przedsięwzięcie skierowane jest do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Zachęcamy do udziału!

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie postanowiło połączyć siły z Młodzieżowym Domem Kultury. W poprzednich latach każda z instytucji realizowała taneczne konkursy czy przeglądy oddzielnie. Przyszedł wreszcie czas na wspólną, taneczną inicjatywę.

- Młodzieżowy Dom Kultury tanecznym krokiem zorganizował Mistrzostwa Taneczne Krainy Wielkich Jezior. Z kolei Centrum Kultury i Turystyki - Prezentacje Tańca Współczesnego Młode Formy czy w zeszłym roku Taneczne Transformacje. Zamiast robić dwie imprezy o mniejszym zasięgu postanowiliśmy zrobić jedną wspólną, która łączy style i techniki tańca i nie ogranicza się do naszego regionu - mówi Marta Szymborska, kierownik działu Organizacji Imprez Kulturalnych i Animacji Społeczno-Kulturalnych w CKiT. - Mając większe zaplecze organizacyjne możemy zaprosić większą liczbę zespołów i rozbudowywać formułę konkursu, co zamierzamy robić w kolejnych latach. Wspólnie z Panią Ewa Gnozą dyrektorem MDK specjalizujemy się w różnych dziedzinach tańca. Łącząc nasze doświadczenie i kontakty zawodowe możemy więcej. Ponadto taniec w Mrągowie ma się bardzo dobrze, rozwija się w różnych kierunkach i chcemy ten potencjał wykorzystywać. Dzięki temu będziemy nie tylko popularyzować różne formy tańca, ale także wzajemnie się inspirować i wymieniać doświadczenia.

Pierwsza edycja Mazurskich Transformacji Tanecznych odbędzie się w 14 kwietnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wspólne prezentacje, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń a także popularyzacja różnych stylów tańca to główne cele tego tanecznego konkursu. Kartę zgłoszeń i regulamin znajdziecie na stronie CKiT – kliknij tutaj!

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij