Budextan Oficerska

Połączył ich taniec. Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury organizuje pierwszą edycję Mazurskich Transformacji Tanecznych. Przedsięwzięcie skierowane jest do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Zachęcamy do udziału!

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie postanowiło połączyć siły z Młodzieżowym Domem Kultury. W poprzednich latach każda z instytucji realizowała taneczne konkursy czy przeglądy oddzielnie. Przyszedł wreszcie czas na wspólną, taneczną inicjatywę.

- Młodzieżowy Dom Kultury tanecznym krokiem zorganizował Mistrzostwa Taneczne Krainy Wielkich Jezior. Z kolei Centrum Kultury i Turystyki - Prezentacje Tańca Współczesnego Młode Formy czy w zeszłym roku Taneczne Transformacje. Zamiast robić dwie imprezy o mniejszym zasięgu postanowiliśmy zrobić jedną wspólną, która łączy style i techniki tańca i nie ogranicza się do naszego regionu - mówi Marta Szymborska, kierownik działu Organizacji Imprez Kulturalnych i Animacji Społeczno-Kulturalnych w CKiT. - Mając większe zaplecze organizacyjne możemy zaprosić większą liczbę zespołów i rozbudowywać formułę konkursu, co zamierzamy robić w kolejnych latach. Wspólnie z Panią Ewa Gnozą dyrektorem MDK specjalizujemy się w różnych dziedzinach tańca. Łącząc nasze doświadczenie i kontakty zawodowe możemy więcej. Ponadto taniec w Mrągowie ma się bardzo dobrze, rozwija się w różnych kierunkach i chcemy ten potencjał wykorzystywać. Dzięki temu będziemy nie tylko popularyzować różne formy tańca, ale także wzajemnie się inspirować i wymieniać doświadczenia.

Pierwsza edycja Mazurskich Transformacji Tanecznych odbędzie się w 14 kwietnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wspólne prezentacje, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń a także popularyzacja różnych stylów tańca to główne cele tego tanecznego konkursu. Kartę zgłoszeń i regulamin znajdziecie na stronie CKiT – kliknij tutaj!


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij