Jezioro Salęt i plaża gminna w Ruskiej Wsi ponownie gościły wędkarzy startujących w zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. Impreza odbyła się po raz 14. i zgromadziła 74 zawodników. Zwyciężył Marek Zieliński, który uzyskał 2380 punktów.

Wędkarskie zawody o Puchar Wójta Gminy Mrągowo mają swoją renomę i uznaną markę, o czym świadczy coroczna frekwencja. W tym roku, warunki pozwoliły na bezpieczne rozegranie zawodów, choć na wielu innych jeziorach w regionie lód jest dość cienki. Salęt nie poddał się warunkom atmosferycznym, a solidny mróz, który przyszedł kilka dni przed zawodami, sprawił, że lód miał nawet 20 centymetrów grubości. Nie było zatem obaw o bezpieczeństwo, nad którym dodatkowo czuwali strażacy z OSP Wierzbowo.

Do zawodów zgłosiły się 84 osoby, z czego na starcie pojawiło się o dziesięć mniej. Liczba 74 zawodników i tak sprawia, że są to bodaj największe zawody wędkarstwa podlodowego w powiecie mrągowskim.

Organizatorzy, którymi są członkowie Społecznego Komitetu Organizacyjnego oraz Urząd Gminy Mrągowo i Wójt Gminy Mrągowo przygotowali w tym roku nagrody i puchary w dwóch kategoriach – mężczyzn i kobiet, a także nagrodę za największą złapaną rybę. Wszystkie nagrody wręczali wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński oraz sędzia główny i organizator Ireneusz Bagiński, a bony podarunkowe od sklepu Pasja wręczał jego współwłaściciel Marcin Mazur.

Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał Marek Zieliński (2380 pkt) przez Łukaszem Dawidem (2290 pkt) i Piotrem Stasiakiem (2175 pkt). Wśród kobiet zwyciężyła jedna z młodszych zawodniczek – Maja Kretowicz (590 pkt), która minimalnie wyprzedziła Agatę Drumlak (580 pkt) i Danutę Żyłkę (400 pkt). W kasyfikacji na największą rybę zwyciężył Andrzej Lasek, który złapał okonia o wadze 240 gramów.

Sobotnie zawody nad jeziorem Salęt były także doskonałą okazją do spotkania i integracji wędkarzy. Organizatorzy nagrodzili upominkami wszystkich uczestników, przygotowali grochówkę, zapewnili kiełbaski z ogniska i ciepłe napoje.