Jezioro Salęt i plaża gminna w Ruskiej Wsi ponownie gościły wędkarzy startujących w zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Mrągowo. Impreza odbyła się po raz 14. i zgromadziła 74 zawodników. Zwyciężył Marek Zieliński, który uzyskał 2380 punktów.

Wędkarskie zawody o Puchar Wójta Gminy Mrągowo mają swoją renomę i uznaną markę, o czym świadczy coroczna frekwencja. W tym roku, warunki pozwoliły na bezpieczne rozegranie zawodów, choć na wielu innych jeziorach w regionie lód jest dość cienki. Salęt nie poddał się warunkom atmosferycznym, a solidny mróz, który przyszedł kilka dni przed zawodami, sprawił, że lód miał nawet 20 centymetrów grubości. Nie było zatem obaw o bezpieczeństwo, nad którym dodatkowo czuwali strażacy z OSP Wierzbowo.

Do zawodów zgłosiły się 84 osoby, z czego na starcie pojawiło się o dziesięć mniej. Liczba 74 zawodników i tak sprawia, że są to bodaj największe zawody wędkarstwa podlodowego w powiecie mrągowskim.

Organizatorzy, którymi są członkowie Społecznego Komitetu Organizacyjnego oraz Urząd Gminy Mrągowo i Wójt Gminy Mrągowo przygotowali w tym roku nagrody i puchary w dwóch kategoriach – mężczyzn i kobiet, a także nagrodę za największą złapaną rybę. Wszystkie nagrody wręczali wójt gminy Mrągowo Jerzy Krasiński oraz sędzia główny i organizator Ireneusz Bagiński, a bony podarunkowe od sklepu Pasja wręczał jego współwłaściciel Marcin Mazur.

Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał Marek Zieliński (2380 pkt) przez Łukaszem Dawidem (2290 pkt) i Piotrem Stasiakiem (2175 pkt). Wśród kobiet zwyciężyła jedna z młodszych zawodniczek – Maja Kretowicz (590 pkt), która minimalnie wyprzedziła Agatę Drumlak (580 pkt) i Danutę Żyłkę (400 pkt). W kasyfikacji na największą rybę zwyciężył Andrzej Lasek, który złapał okonia o wadze 240 gramów.

Sobotnie zawody nad jeziorem Salęt były także doskonałą okazją do spotkania i integracji wędkarzy. Organizatorzy nagrodzili upominkami wszystkich uczestników, przygotowali grochówkę, zapewnili kiełbaski z ogniska i ciepłe napoje.

Wyniki:

Mężczyźni:
1. Marek Zieliński 2380 pkt
2. Łukasz Dawid 2290 pkt
3. Piotr Stasiak 2175 pkt

Kobiety:
1. Maja Kretowicz 590 pkt
2. Agata Drumlak 580 pkt
3. Danuta Żyłka 400 pkt

Klasyfikacja na największą rybę:
Zwycięzca: Andrzej Lasek za okonia o wadze 240 g

Sponsorzy:
Urząd Gminy Mrągowo
Sklep Wędkarski Pasja
Serwis-Pak Maciej Ponikowski
BIC Siwik – Mercedes Club Mrągowo
SM Mlekpol ZPM Mrągowo
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Grzegorz i Kazimierz Mordasiewicz
Inter-Widex Wiesław Mierzejewski
JTW Tomasz Chodkowski
Petropat Mrągowo Wiesław Puławski
Hurtownia Pod Napięciem
Pensjonat Salent w Ruskiej Wsi Władysław Dakszewicz
Krzysztof Brodzik
Mirosław Godlewski
Komitet Organizacyjny w składzie:
Ireneusz Bagiński
Bolesław Sawicki
Tomasz Olszewski
Jan Nowociński
Andrzej Matusiak
Adam Łowicki
Adam Nicewicz
Maciej Kondracki
Piotr Piercewicz

Wędkarskie zawody na Salęcie. Fot. Piotr Piercewicz


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij