231 rodzin z terenu naszego miasta otrzyma w tym roku wsparcie w postaci produktów żywnościowych z unijnego programu Banku Żywności. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej trwa wydawanie żywności potrzebującym.

Makaron, mleko, ser, szynka czy olej między innymi te produkty do końca lutego trafią do najuboższych rodzin z terenu naszego miasta. W tym roku w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Banku Żywności objętych pomocą jest 500 osób. Wsparcie w postaci artykułów spożywczych mieszkańcy otrzymają także w marcu i kwietniu.

W 2017 roku wydano ponad 27 ton żywności o wartości 136 346,57 zł. Dodatkowo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie wydał osobom, które są objęte programem 1 099,485 kg żywności o wartości 8 050,63 zł. W lutym bieżącego roku placówka otrzymała w ramach programu kolejną dostawę żywności o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Pomoc w postaci przydziału darmowych artykułów żywnościowych mogły ubiegać się osoby, które w ciągu miesiąca uzyskały przychód w wysokości nieprzekraczającej 1028 zł na osobę. W przypadku samotnej matki jest to kwota 1268 złotych. Jeśli zachodzą przesłanki obiektywne, pomoc może być udzielana również w innych przypadkach.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij