W tygodniu od 5 do 11 lutego na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali 8 zdarzeń w tym 4 pożary, 2 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział  21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 73 strażaków.

  • 5 luty

Brejdyny - strażacy z OSP Piecki ugasili pożar palącej się sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego.

  • 6 luty

Brodzikowo - strażacy z JRG Mrągowo, OSP Szestno i Wyszembork zostali zadysponowani do pożaru w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się sadze w przewodzie kominowym. Dodatkowo w pomieszczeniach stwierdzono obecność tlenku węgla. Strażacy wygasili w piecu, przy pomocy piasku ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenia w których występował tlenek węgla. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Stwierdzono niewielkie pęknięcia komina, zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza.

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu

  • 8 luty

Mrągowo - samochód osobowy uderzył bokiem w przydrożne drzewo. W momencie przybycia zastępów JRG Mrągowo, poszkodowany kierowca znajdował się w karetce pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz pomagali policji w kierowaniu ruchem wahadłowym do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych.

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

  • 10 luty 

Mrągowo - pożar komory silnika samochodu osobowego został ugaszony przy pomocy gaśnic proszkowych przez właściciela i przygodnych kierowców. Strażacy odłączyli akumulator oraz usunęli pojazd z drogi na pobliski parking.

Mikołajki - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Po sprawdzeniu przy pomocy mierników wielogazowych stwierdzono w budynku obecność tlenku węgla. Pożar został ugaszony przy pomocy piasku, a pomieszczenia przewietrzono. Zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza. W działaniach brały udział zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki.

  • 11 luty 

Mrągowo - siłowe otwarcie drzwi do mieszkania w celu udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego osobie znajdującej się wewnątrz.

bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij