W tygodniu od 5 do 11 lutego na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali 8 zdarzeń w tym 4 pożary, 2 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział  21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 73 strażaków.

  • 5 luty

Brejdyny - strażacy z OSP Piecki ugasili pożar palącej się sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego.

  • 6 luty

Brodzikowo - strażacy z JRG Mrągowo, OSP Szestno i Wyszembork zostali zadysponowani do pożaru w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się sadze w przewodzie kominowym. Dodatkowo w pomieszczeniach stwierdzono obecność tlenku węgla. Strażacy wygasili w piecu, przy pomocy piasku ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenia w których występował tlenek węgla. Obiekt został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Stwierdzono niewielkie pęknięcia komina, zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza.

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu

  • 8 luty

Mrągowo - samochód osobowy uderzył bokiem w przydrożne drzewo. W momencie przybycia zastępów JRG Mrągowo, poszkodowany kierowca znajdował się w karetce pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz pomagali policji w kierowaniu ruchem wahadłowym do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych.

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

  • 10 luty 

Mrągowo - pożar komory silnika samochodu osobowego został ugaszony przy pomocy gaśnic proszkowych przez właściciela i przygodnych kierowców. Strażacy odłączyli akumulator oraz usunęli pojazd z drogi na pobliski parking.

Mikołajki - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Po sprawdzeniu przy pomocy mierników wielogazowych stwierdzono w budynku obecność tlenku węgla. Pożar został ugaszony przy pomocy piasku, a pomieszczenia przewietrzono. Zalecono sprawdzenie komina przez kominiarza. W działaniach brały udział zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki.

  • 11 luty 

Mrągowo - siłowe otwarcie drzwi do mieszkania w celu udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego osobie znajdującej się wewnątrz.

bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij