Zatrzymano 12 pieszych, którzy przechodzili w niedozwolonym miejscu. Odnotowano 19 wykroczeń z udziałem kierujących, a także zatrzymano kierowcę motoroweru, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i 50-latka z ponad promilem na rowerze. Tak wygląda bilans jednodniowej akcji przeprowadzonej przez mrągowskich funkcjonariuszy.

W środę, 7 lutego na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na pieszych i rowerzystów, jak również kierujących stwarzających dla nich zagrożenie. Funkcjonariusze pilnowali czy niechronieni użytkownicy dróg przestrzegają przepisy ruchu drogowego i nie popełniają wykroczeń.

Policjanci w ramach działań ujawnili 14 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, aż 12 z nich przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Tego dnia policjanci odnotowali również 19 wykroczeń popełnionych przez kierujących, w tym 4 z nich nieprawidłowo zachowało się wobec pieszych. Niestety nie obyło się także bez interwencji wobec nietrzeźwych użytkowników dróg. Po godzinie 09.00 mikołajscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latek wsiadł na jednoślad mimo, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Natomiast po godzinie 16.00 w Pieckach na ulicy Zwycięstwa patrol ruchu drogowego interweniował wobec 50-latka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Działania prewencyjno-kontrolne prowadzone w całym powiecie mrągowskim mają przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz wzrost świadomości zagrożeń wynikających z nieznajomości przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij