Mrągowo ma 670 lat. Z tej okazji zostaną przyznane pamiątkowe medale zasłużonym mieszkańcom i sympatykom miasta. Kandydatów zgłaszać mogą środowiska, organizacje, instytucje i członkowie Kapituły Honorowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego do 15 marca poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Rok 2018 jest szczególny dla Mrągowa, gdyż obchodzimy Jubileusz 670-lecia Miasta. W 1348 Krzyżacy założyli tu strażnicę zabezpieczająca siedzibę Zakonu Krzyżackiego, wokół której zaczęła tworzyć się osada dająca podwaliny dla naszego miejscowości.

- Pomysłodawcami wydania okolicznościowego medalu są Waldemar Basta i Władysław Marczuk z Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie - mówi Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. - To bardzo dobra inicjatywa, bo medal będzie nie tylko cenną pamiątka jubileuszu, ale także docenienie zasłużonych mieszkańców.

Medal 670-lecia Mrągowa to jedno z najbardziej prestiżowych odznaczeń Miasta. Jego ideą jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych, którzy zapisali się na kartach historii Mrągowa swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem oraz przyczyniają się do promocji miasta. Mogą to być osiągnięcia w zakresie: kultury, sztuki, nauki, edukacji, sportu, promocji zdrowia czy przedsiębiorczości.

Wyboru kandydatów do wyróżnienia medalem z okazji obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo dokonywać będzie Kapituła Mrongowiusza oraz Kapituła Honorowa obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo, pod przewodnictwem Burmistrz Miasta Mrągowo. Kandydatów do wyróżnienia Medalem zgłaszać mogą środowiska, organizacje, instytucje i członkowie Kapituły Honorowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w terminie do 15 marca poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Burmistrz będzie wręczała tę okolicznościową pamiątką podczas specjalnych uroczystości, m.in. związanych z obchodami Jubileuszu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny na stronie Urzędu Miasta.

Oprac. red / UM Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo 670-lecie medale jubileusz 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij