Mrągowo ma 670 lat. Z tej okazji zostaną przyznane pamiątkowe medale zasłużonym mieszkańcom i sympatykom miasta. Kandydatów zgłaszać mogą środowiska, organizacje, instytucje i członkowie Kapituły Honorowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego do 15 marca poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Rok 2018 jest szczególny dla Mrągowa, gdyż obchodzimy Jubileusz 670-lecia Miasta. W 1348 Krzyżacy założyli tu strażnicę zabezpieczająca siedzibę Zakonu Krzyżackiego, wokół której zaczęła tworzyć się osada dająca podwaliny dla naszego miejscowości.

- Pomysłodawcami wydania okolicznościowego medalu są Waldemar Basta i Władysław Marczuk z Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie - mówi Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. - To bardzo dobra inicjatywa, bo medal będzie nie tylko cenną pamiątka jubileuszu, ale także docenienie zasłużonych mieszkańców.

Medal 670-lecia Mrągowa to jedno z najbardziej prestiżowych odznaczeń Miasta. Jego ideą jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych, którzy zapisali się na kartach historii Mrągowa swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem oraz przyczyniają się do promocji miasta. Mogą to być osiągnięcia w zakresie: kultury, sztuki, nauki, edukacji, sportu, promocji zdrowia czy przedsiębiorczości.

Wyboru kandydatów do wyróżnienia medalem z okazji obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo dokonywać będzie Kapituła Mrongowiusza oraz Kapituła Honorowa obchodów 670-lecia Miasta Mrągowo, pod przewodnictwem Burmistrz Miasta Mrągowo. Kandydatów do wyróżnienia Medalem zgłaszać mogą środowiska, organizacje, instytucje i członkowie Kapituły Honorowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w terminie do 15 marca poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Burmistrz będzie wręczała tę okolicznościową pamiątką podczas specjalnych uroczystości, m.in. związanych z obchodami Jubileuszu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny na stronie Urzędu Miasta.

Oprac. red / UM Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo 670-lecie medale jubileusz 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij