To był zaskakujący weekend dla dwójki mrągowskich policjantów. Funkcjonariusz spacerując z psem nad jeziorem Czos uratował kobietę przed zamarznięciem, a dwa dni później policjantka robiąc zakupy w sklepie ujęła złodzieja na gorącym uczynku. Swoją postawą udowodnili, że policjantem jest się zawsze, nie tylko będąc w mundurze.

Jeszcze długo o minionym weekendzie będzie pamiętać mrągowska policjantka. Funkcjonariuszka będąc poza służbą, robiła zakupy w supermarkecie i zauważyła mężczyznę, który ukradł z półki opakowania z kawą i szybko opuścił sklep.

– Policjantka bez wahania podjęła pościg za mężczyzną, ponieważ, ten jakby nigdy nic szybkim krokiem oddalił się z marketu. Jednak na nic mu się to zdało ponieważ chwilę później został przez nią ujęty – mówi rzecznik mrągowskiej komendy policji Dorota Kulig.

Szybka reakcja policjantki pozwoliła ująć złodzieja. Mężczyzna trafił w ręce patrolu policji, a za kradzież kaw o łącznej wartości 300 złotych stanie przed sądem.

To miał być dzień jak co dzień także dla mundurowego z Mrągowa, który w czasie wolnym od pracy wybrał się na spacer z psem. Spacerując brzegiem jeziora Czos policjant zauważył leżącą w krzakach postać. Nie mógł przejść obojętnie, co uratowało kobiecie życie.

– Poszkodowana była wychłodzona, nie była w stanie ani mówić, ani utrzymać równowagi, gdy funkcjonariusz próbował postawić ją na nogi. Z uwagi na jej stan, policjant postanowił zawiadomić pogotowie. Niestety nie miał przy sobie telefonu, dlatego zwrócił się o pomoc do przechodniów. Przerażające było to, że nikt nie chciał użyczyć mu telefonu, bądź zadzwonić na numer alarmowy. Dlatego funkcjonariusz pomógł kobiecie wstać i poprowadził ją w kierunku osiedla Grunwaldzkiego. Chwilę później policjant znalazł osobę, dzięki której mógł powiadomić o zdarzeniu karetkę pogotowia – dodaje Dorota Kulig.

Dzięki bohaterskiej postawie policjanta kobieta trafiła na szpitalny oddział ratunkowy.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-02-06 20:55
DLACZEGO
GAZETKA INTERNETOWA NIE NAPISZE SETKACH PRZYPADKÓW RATOWANIA LUDZIE PRZEZ OBYWATELI CYWILNYCH. WYBIELACIE POLICYJE. ROBICIE Z NICH BOHATERÓW. KAŻDY TAK BY POSTĄPIŁ.
KAŻDY. A POLICYJANTY ROBIĄ TO CHĘTNIEJ. ZANIM ZACZĄŁ RATOWAĆ POMYŚLAŁ I MIAŁ NADZIEJĘ, ŻE TO PRZESTĘPCA.ŁATW Y LEŻĄCY ŁUP. A ZA TYM IDĄ AWANSE I NAGRODY. TAKA PRAWDA BYĆ MOŻE. NIE WIERZĘ, ŻE NIKT NIE UDOSTĘPNIŁ TELEFONU. PO PROSTU BYLI NA SPACERZE JAK ON I NIE POSIADALI KOMÓRKI. MOŻE OKŁAMAŁ? A CI CO NIE MIELI TELEFONU BOJĄ SIĘ. POWIEDZ COŚ, ZRÓB COŚ, CO NIE SPODOBA SIĘ PANU ,, WŁADZY" A ZOSTANIESZ OSKARŻONY O CZYNNĄ NAPAŚĆ. TO ICH STARY NUMER. BRZYDKI TEMAT. KOŃCZĘ, BO SIĘ WY-KOŃCZĘ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek (IP: 89.229.*.181) 2018-02-07 21:15
Jesteś idiotą - na to już nikt, nic nie poradzi. Takim cię stworzył Bóg. Ale - tu apel dla administratora i Policji. Jak długo jeszcze nie zablokujecie temu debilowi IP z którego wypisuje te swoje głupoty. W tym co tu napisał naruszył prawo w sposób ewidentny - co na to Policja? Przecież to czytacie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-02-08 07:31
MAREK
ZEGAREK

OPANUJ EMOCJE. SKĄD TYLE JADU W TWOIM CIELE.
NIE ZABIJAJ SIEBIE WŁASNYMI EMOCJAMI.
ROZWIĄZUJ JE. POBIEGAJ , ROZŁADUJ SIĘ.
UŚMIECHNIJ SIĘ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.
NIE UBLIŻAJ OBYWATELOWI.
NIE ZAMYKAJ UST WOLNEMU CZŁOWIEKOWI.
OCENIAJ TEKST ARTYKUŁU. NIE KOMENTARZ. ITD. ITD.
TO NIE RADY. TO PROŚBY I ŻĄDANIA. CHYBA, ŻE JESTEŚ Z MYSŃCA, CZY Ł-OSTROŁĘKI. TO GROCH W ŚCIANĘ.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POZYTYWNYCH LUDZI
I WIĘŹNIÓW WŁASNYCH POSZARPANYCH EMOCJI TEŻ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# louve (IP: 83.9.*.226) 2018-02-07 08:47
Raczej BUNTOWNIK Z WYBORU :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij