To był zaskakujący weekend dla dwójki mrągowskich policjantów. Funkcjonariusz spacerując z psem nad jeziorem Czos uratował kobietę przed zamarznięciem, a dwa dni później policjantka robiąc zakupy w sklepie ujęła złodzieja na gorącym uczynku. Swoją postawą udowodnili, że policjantem jest się zawsze, nie tylko będąc w mundurze.

Jeszcze długo o minionym weekendzie będzie pamiętać mrągowska policjantka. Funkcjonariuszka będąc poza służbą, robiła zakupy w supermarkecie i zauważyła mężczyznę, który ukradł z półki opakowania z kawą i szybko opuścił sklep.

– Policjantka bez wahania podjęła pościg za mężczyzną, ponieważ, ten jakby nigdy nic szybkim krokiem oddalił się z marketu. Jednak na nic mu się to zdało ponieważ chwilę później został przez nią ujęty – mówi rzecznik mrągowskiej komendy policji Dorota Kulig.

Szybka reakcja policjantki pozwoliła ująć złodzieja. Mężczyzna trafił w ręce patrolu policji, a za kradzież kaw o łącznej wartości 300 złotych stanie przed sądem.

To miał być dzień jak co dzień także dla mundurowego z Mrągowa, który w czasie wolnym od pracy wybrał się na spacer z psem. Spacerując brzegiem jeziora Czos policjant zauważył leżącą w krzakach postać. Nie mógł przejść obojętnie, co uratowało kobiecie życie.

– Poszkodowana była wychłodzona, nie była w stanie ani mówić, ani utrzymać równowagi, gdy funkcjonariusz próbował postawić ją na nogi. Z uwagi na jej stan, policjant postanowił zawiadomić pogotowie. Niestety nie miał przy sobie telefonu, dlatego zwrócił się o pomoc do przechodniów. Przerażające było to, że nikt nie chciał użyczyć mu telefonu, bądź zadzwonić na numer alarmowy. Dlatego funkcjonariusz pomógł kobiecie wstać i poprowadził ją w kierunku osiedla Grunwaldzkiego. Chwilę później policjant znalazł osobę, dzięki której mógł powiadomić o zdarzeniu karetkę pogotowia – dodaje Dorota Kulig.

Dzięki bohaterskiej postawie policjanta kobieta trafiła na szpitalny oddział ratunkowy.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-02-06 20:55
DLACZEGO
GAZETKA INTERNETOWA NIE NAPISZE SETKACH PRZYPADKÓW RATOWANIA LUDZIE PRZEZ OBYWATELI CYWILNYCH. WYBIELACIE POLICYJE. ROBICIE Z NICH BOHATERÓW. KAŻDY TAK BY POSTĄPIŁ.
KAŻDY. A POLICYJANTY ROBIĄ TO CHĘTNIEJ. ZANIM ZACZĄŁ RATOWAĆ POMYŚLAŁ I MIAŁ NADZIEJĘ, ŻE TO PRZESTĘPCA.ŁATW Y LEŻĄCY ŁUP. A ZA TYM IDĄ AWANSE I NAGRODY. TAKA PRAWDA BYĆ MOŻE. NIE WIERZĘ, ŻE NIKT NIE UDOSTĘPNIŁ TELEFONU. PO PROSTU BYLI NA SPACERZE JAK ON I NIE POSIADALI KOMÓRKI. MOŻE OKŁAMAŁ? A CI CO NIE MIELI TELEFONU BOJĄ SIĘ. POWIEDZ COŚ, ZRÓB COŚ, CO NIE SPODOBA SIĘ PANU ,, WŁADZY" A ZOSTANIESZ OSKARŻONY O CZYNNĄ NAPAŚĆ. TO ICH STARY NUMER. BRZYDKI TEMAT. KOŃCZĘ, BO SIĘ WY-KOŃCZĘ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek (IP: 89.229.*.181) 2018-02-07 21:15
Jesteś idiotą - na to już nikt, nic nie poradzi. Takim cię stworzył Bóg. Ale - tu apel dla administratora i Policji. Jak długo jeszcze nie zablokujecie temu debilowi IP z którego wypisuje te swoje głupoty. W tym co tu napisał naruszył prawo w sposób ewidentny - co na to Policja? Przecież to czytacie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-02-08 07:31
MAREK
ZEGAREK

OPANUJ EMOCJE. SKĄD TYLE JADU W TWOIM CIELE.
NIE ZABIJAJ SIEBIE WŁASNYMI EMOCJAMI.
ROZWIĄZUJ JE. POBIEGAJ , ROZŁADUJ SIĘ.
UŚMIECHNIJ SIĘ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.
NIE UBLIŻAJ OBYWATELOWI.
NIE ZAMYKAJ UST WOLNEMU CZŁOWIEKOWI.
OCENIAJ TEKST ARTYKUŁU. NIE KOMENTARZ. ITD. ITD.
TO NIE RADY. TO PROŚBY I ŻĄDANIA. CHYBA, ŻE JESTEŚ Z MYSŃCA, CZY Ł-OSTROŁĘKI. TO GROCH W ŚCIANĘ.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POZYTYWNYCH LUDZI
I WIĘŹNIÓW WŁASNYCH POSZARPANYCH EMOCJI TEŻ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# louve (IP: 83.9.*.226) 2018-02-07 08:47
Raczej BUNTOWNIK Z WYBORU :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij