Tylko 4 zdarzenia zanotowali w ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu mrągowskiego. Takie spokojne dni są rzadkością w trudnej służbie strażaków. W działaniach brało udział  6 zastępów straży pożarnej w obsadzie 24 strażaków.

  • 29 stycznia

Mrągowo - droga krajowa nr 59 na obwodnicy miasta doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej biorącym udział w zdarzeniu. Jedna osoba została przewieziona na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazdy, zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz kierowali ruchem wahadłowym. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja

  • 30 stycznia

Mikołajki - strażacy z OSP Mikołajki ugasili płonący silnik napędowy bramy wjazdowej na teren posesji.

  • 31 stycznia

Baranowo - droga krajowa nr 16- samochód osobowy zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Kierowca sam opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy postawili samochód na koła, odłączyli akumulator i przekazali właścicielowi.

  • 31 stycznia

Mrągowo - w jednym z obiektów hotelowych na terenie miasta zadziałał system monitoringu pożarowego obiektu. Po przybyciu na miejsce zdarzeni stwierdzono, że pali się drewniana łyżka pozostawiona na rozgrzanych kamieniach i grzałce pieca sauny. Pożar został ugaszony, a pomieszczenie przewietrzone.

bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij