Strażacy z powiatu mrągowskiego podsumowują kolejny tydzień swojej pracy. W okresie od 22 do 28 stycznia obyło się bez pożarów, ale strażacy zanotowali 9 zdarzeń w tym 4 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych. Spory wpływ na rodzaj zdarzeń miały warunki na drogach. W działaniach brało udział 29 zastępów straży pożarnej w łącznej obsadzie 90 strażaków.

  • 22 stycznia

Mikołajki – dwukrotnie alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

  • 23 stycznia

Mrągowo – kolizja dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 59. Strażacy zabezpieczyli spływające na pobocze płyny eksploatacyjne z uszkodzonych pojazdów oraz pomogli w kierowaniu ruchem drogowym.
Mrągowo, ul. Olsztyńska – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Ratownicy KP PSP w Mrągowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie uczestniczącej w zdarzeniu oraz pomagali w kierowaniu ruchem drogowym.

  • 24 stycznia

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego
Trasa Mrągowo – Szestno – na drodze wojewódzkiej nr 591 samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym.
Stawek, gm. Mikołajki – na drodze dojazdowej z Mikołajek samochód osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.
Lembruk, gm. Mrągowo – pod numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który zjechał do rowu. Osoba zgłaszająca zdarzenie przejeżdżała tą drogą, nie zatrzymała się, z tego powodu nie udzieliła dodatkowych informacji. Strażacy udali się pod wskazane miejsce, jednak nie znajdował się tam już żaden pojazd.

  • 25 stycznia

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

Oprac. st. sekc. Krystian Nadolny - dyspozytor SKKP w Mrągowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij