Strażacy z powiatu mrągowskiego podsumowują kolejny tydzień swojej pracy. W okresie od 22 do 28 stycznia obyło się bez pożarów, ale strażacy zanotowali 9 zdarzeń w tym 4 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych. Spory wpływ na rodzaj zdarzeń miały warunki na drogach. W działaniach brało udział 29 zastępów straży pożarnej w łącznej obsadzie 90 strażaków.

  • 22 stycznia

Mikołajki – dwukrotnie alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

  • 23 stycznia

Mrągowo – kolizja dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 59. Strażacy zabezpieczyli spływające na pobocze płyny eksploatacyjne z uszkodzonych pojazdów oraz pomogli w kierowaniu ruchem drogowym.
Mrągowo, ul. Olsztyńska – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Ratownicy KP PSP w Mrągowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie uczestniczącej w zdarzeniu oraz pomagali w kierowaniu ruchem drogowym.

  • 24 stycznia

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego
Trasa Mrągowo – Szestno – na drodze wojewódzkiej nr 591 samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym.
Stawek, gm. Mikołajki – na drodze dojazdowej z Mikołajek samochód osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.
Lembruk, gm. Mrągowo – pod numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który zjechał do rowu. Osoba zgłaszająca zdarzenie przejeżdżała tą drogą, nie zatrzymała się, z tego powodu nie udzieliła dodatkowych informacji. Strażacy udali się pod wskazane miejsce, jednak nie znajdował się tam już żaden pojazd.

  • 25 stycznia

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego.

Oprac. st. sekc. Krystian Nadolny - dyspozytor SKKP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij