Do Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki trafi nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna o wartości ponad 2,9 mln zł. Unijne wsparcie ma podnieść jakość leczenia pacjentów. Dofinansowanie otrzymały także cztery inne instytucje z Warmii i Mazur.

Mrągowski szpital znalazł się wśród pięciu instytucji z Warmii i Mazur, które otrzymają dofinansowanie na projekty związane z rozwojem specjalistycznych usług.
Unijne wsparcie wpłynie na poprawę jakości leczenia i pobytu pacjentów, z radością przyznaje Brygida Schlueter-Górska, prezes zarządu Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki.

– Za pozyskane dofinansowanie zakupionych zostanie 206 urządzeń. Sprzęt medyczny trafi na Oddziały m.in. Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej, Chirurgii, Wewnętrzny, Położniczo-Ginekologiczny oraz do pracowni diagnostycznych. Jest to ogromny sukces szpitala i najbardziej wartościowy projekt, jaki do tej pory realizowaliśmy. To będzie naprawdę dobry rok dla szpitala, bo przypomnę, że powstanie także lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformowała nas Brygida Schlueter-Górska.

Wartość projektu to ponad 2,9 mln zł, z czego prawie 2,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać tak znaczącą kwotę dla szpitala w Mrągowie. Dużo instytucji składało wnioski, jednak nie wszystkim udało się przejść pozytywnie ocenę i otrzymać dofinansowanie. Te pieniądze pozwolą na zakup nowoczesnego sprzętu, co podwyższy standard usług medycznych w naszym szpitalu – powiedział nam starosta mrągowski Antoni Karaś.

Umowy ze szpitalami w czwartek 25 stycznia podpisał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Pieniądze trafią do dwóch szpitali wojewódzkich i trzech powiatowych. Oprócz mrągowskiej instytucji dofinansowanie otrzymają Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, spółka Olmedica w Olecku i Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# buntownik ,1pp (IP: 37.47.*.240) 2018-01-29 17:48
Po mo jemu to wso okej pzdawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# masur observer (IP: 5.172.*.87) 2018-01-28 22:35
Nowy sprzęt - brawo, ale to nie sprzęt leczy i ratuje życie, tylko specjaliści, którzy potrafią się nim posługiwać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Sprzęt to pryszcz (IP: 83.9.*.42) 2018-01-27 12:42
Kto będzie na nim pracował? Czy są do niego instrukcje po ukraińsku i moldawsku? Czy zapewniono balkoniki i inny sprzęt dla dziarskich lekarzy specjalistów?Kt o umyje pacjenta?No i co że świerkiem przy lądowisku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ty (IP: 83.6.*.122) 2018-01-27 11:37
Brawo Panie Antoni Karaś. CI co plują sami nic nie osiagnęli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-27 10:16
NIESTETY.
ZA KORZYSTANIE Z WIELU URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH UZYSKANYCH JAKO DOFINANSOWANIE Z UNII I INNYCH ŹRÓDEŁ TRZEBA SŁONO PŁACIĆ W NASZYM SZPITALU. CHYBA, ŻE KTOŚ JAKIMŚ CUDEM UZYSKA SKIEROWANIE I DOCZEKA SIĘ NA BADANIE. WCZEŚNIEJ NIE SCHODZĄC Z TEGO ŚWIATA. TAK TO JEST PIĘKNIE PRZEZ SŁUŻBĘ ZDROWIA, LEKARZY SKONSTRUOWANE. ZE SKIEROWANIEM NA BADANIA, CZY DO SPECJALISTY TRZEBA CZEKAĆ MIESIĄCE I LATA. CHYBA, ŻE KTOŚ JEST B. CHORY , LUB NA WYKOŃCZENIU I MUSI Z TEGO SKORZYSTAĆ. ZMUSZONY JEST PŁACIĆ. ŻEBY ŻYĆ. JA SIĘ PYTAM. SKĄD BRAĆ NA TO I NA NICH PIENIĄDZE. LUDZIE PRACUJĄ CAŁE ŻYCIE, ŻEBY POTEM EMERYTURĘ W CAŁOŚCI PRZEZNACZYĆ NA LECZENIE I PIGUŁKI . POLSKA TO KRAJ DLA LUDZI ZDROWYCH. NIEDŁUGO TAK MOŻE SIĘ STAĆ. SŁUŻBA ZDROWIA OFICJALNIE ROBI SELEKCJĘ.
SMUTNYCH KILKA SŁÓW NAPISAŁEM. NIESTETY PRAWDZIWYCH.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR (IP: 37.47.*.128) 2018-01-27 09:23
Zasługa to jest Unii,bo stamtąd pochodzą te pieniądze.PSL tylko je rozdzielił między swoich.przecież wybory tuż,tuż i dobre wrażenie przyda się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij