Do Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki trafi nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna o wartości ponad 2,9 mln zł. Unijne wsparcie ma podnieść jakość leczenia pacjentów. Dofinansowanie otrzymały także cztery inne instytucje z Warmii i Mazur.

Mrągowski szpital znalazł się wśród pięciu instytucji z Warmii i Mazur, które otrzymają dofinansowanie na projekty związane z rozwojem specjalistycznych usług.
Unijne wsparcie wpłynie na poprawę jakości leczenia i pobytu pacjentów, z radością przyznaje Brygida Schlueter-Górska, prezes zarządu Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki.

– Za pozyskane dofinansowanie zakupionych zostanie 206 urządzeń. Sprzęt medyczny trafi na Oddziały m.in. Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej, Chirurgii, Wewnętrzny, Położniczo-Ginekologiczny oraz do pracowni diagnostycznych. Jest to ogromny sukces szpitala i najbardziej wartościowy projekt, jaki do tej pory realizowaliśmy. To będzie naprawdę dobry rok dla szpitala, bo przypomnę, że powstanie także lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformowała nas Brygida Schlueter-Górska.

Wartość projektu to ponad 2,9 mln zł, z czego prawie 2,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać tak znaczącą kwotę dla szpitala w Mrągowie. Dużo instytucji składało wnioski, jednak nie wszystkim udało się przejść pozytywnie ocenę i otrzymać dofinansowanie. Te pieniądze pozwolą na zakup nowoczesnego sprzętu, co podwyższy standard usług medycznych w naszym szpitalu – powiedział nam starosta mrągowski Antoni Karaś.

Umowy ze szpitalami w czwartek 25 stycznia podpisał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Pieniądze trafią do dwóch szpitali wojewódzkich i trzech powiatowych. Oprócz mrągowskiej instytucji dofinansowanie otrzymają Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, spółka Olmedica w Olecku i Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# buntownik ,1pp (IP: 37.47.*.240) 2018-01-29 17:48
Po mo jemu to wso okej pzdawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# masur observer (IP: 5.172.*.87) 2018-01-28 22:35
Nowy sprzęt - brawo, ale to nie sprzęt leczy i ratuje życie, tylko specjaliści, którzy potrafią się nim posługiwać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Sprzęt to pryszcz (IP: 83.9.*.42) 2018-01-27 12:42
Kto będzie na nim pracował? Czy są do niego instrukcje po ukraińsku i moldawsku? Czy zapewniono balkoniki i inny sprzęt dla dziarskich lekarzy specjalistów?Kt o umyje pacjenta?No i co że świerkiem przy lądowisku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ty (IP: 83.6.*.122) 2018-01-27 11:37
Brawo Panie Antoni Karaś. CI co plują sami nic nie osiagnęli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-27 10:16
NIESTETY.
ZA KORZYSTANIE Z WIELU URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH UZYSKANYCH JAKO DOFINANSOWANIE Z UNII I INNYCH ŹRÓDEŁ TRZEBA SŁONO PŁACIĆ W NASZYM SZPITALU. CHYBA, ŻE KTOŚ JAKIMŚ CUDEM UZYSKA SKIEROWANIE I DOCZEKA SIĘ NA BADANIE. WCZEŚNIEJ NIE SCHODZĄC Z TEGO ŚWIATA. TAK TO JEST PIĘKNIE PRZEZ SŁUŻBĘ ZDROWIA, LEKARZY SKONSTRUOWANE. ZE SKIEROWANIEM NA BADANIA, CZY DO SPECJALISTY TRZEBA CZEKAĆ MIESIĄCE I LATA. CHYBA, ŻE KTOŚ JEST B. CHORY , LUB NA WYKOŃCZENIU I MUSI Z TEGO SKORZYSTAĆ. ZMUSZONY JEST PŁACIĆ. ŻEBY ŻYĆ. JA SIĘ PYTAM. SKĄD BRAĆ NA TO I NA NICH PIENIĄDZE. LUDZIE PRACUJĄ CAŁE ŻYCIE, ŻEBY POTEM EMERYTURĘ W CAŁOŚCI PRZEZNACZYĆ NA LECZENIE I PIGUŁKI . POLSKA TO KRAJ DLA LUDZI ZDROWYCH. NIEDŁUGO TAK MOŻE SIĘ STAĆ. SŁUŻBA ZDROWIA OFICJALNIE ROBI SELEKCJĘ.
SMUTNYCH KILKA SŁÓW NAPISAŁEM. NIESTETY PRAWDZIWYCH.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR (IP: 37.47.*.128) 2018-01-27 09:23
Zasługa to jest Unii,bo stamtąd pochodzą te pieniądze.PSL tylko je rozdzielił między swoich.przecież wybory tuż,tuż i dobre wrażenie przyda się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij