Mieszkańcy Gizewa z niecierpliwością czekali na zakończenie remontu budynku, w którym mieści się świetlica wiejska i remiza. W minioną sobotę odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i przekazanie do użytku wyremontowanego budynku.

Po ponad 40 latach remiza wraz z świetlicą wiejską w Gizewie doczekały się termomodernizacji i kapitalnego remontu pomieszczeń. Pierwsze prace remontowo-modernizacyjne w budynku rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a w minioną sobotę (20 stycznia) budynek został oficjalnie oddany do użytku mieszkańcom.

Remont kosztował blisko 170 tys. zł. Większość środków (ponad 96 tys. zł) udało się pozyskać z "Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich" pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania"Mazurskie Morze" w Orzyszu z Urzędu Marszałkowskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Pozostała część pochodziła z budżetu gminy.

Pieniądzę te pozwoliły m.in. na rozbiórkę starego pokrycia papowego, wymianę części zgniłego deskowania i zaimpregnowania całości drewna, wykonanie nowego pokrycia z blachy trapezowej wraz ze wstępnym pokryciem papowym wraz z dociepleniem.

Tak wyglądał budynek świetlicy wiejskiej w Gizewie przed remontem. Fot. Gmina Sorkwity

Nowe warunki lokalowe umożliwią mieszkańom organizowanie spotkań kulturalnych, rozrwykowych czy edukacyjnych. Sala będzie mogła być wykorzystywana do organizowania uroczystości wiejkich czy spotkań sołeckich.

Miejscowych strażaków raduje wyremontowana remiza, ale także przekazana podczas uroczystości otwarcia nowoczesna motopompa o wartości blisko 40 tys. zł. Sprzęt udało się pozyskać za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Remontu doczekała się już także świetlica w Rozogach. Jak poinformowano nas w Urzędzie Gminy w Sorkwitach, prace związane z ogrzewaniem budynku zostały zakończone.

Słowa kluczowe:
Gizewo gmina Sorkwity świetlica remiza remont 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij