Mrągowscy strażacy mają za sobą kolejny tydzień pracy. W naszym cotygodniowym podsumowaniu sprawdzamy, jakie działania podejmowali w tym czasie na terenie powiatu mrągowskiego. W okresie 15 do 21 stycznia zanotowali 13 zdarzeń w tym 4 pożary, 3 miejscowe zagrożenia i 6 alarmów fałszywych. W działaniach brało udział 30 zastępów straży pożarnej w łącznej obsadzie 104 strażaków.

  • 15  stycznia

Mrągowo – strażacy na prośbę rodziny otwierali drzwi do mieszkania, którego mieszkanka nie odpowiadała na pukanie. Po wejściu do środka osobą zajęli się ratownicy medyczni, po przebadaniu została przewieziona do szpitala.

Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze spowodowany wydobywaniem się pary wodnej,

  • 16 stycznia

Mrągowo – strażacy gasili pożar dachu opuszczonego budynku. Strażacy przy pomocy dwóch prądów wody ugasili palące się deski i papę stanowiące pokrycie dachu. Dzięki szybkiemu zauważeniu i sprawnej akcji spaleniu uległo tylko około 9 m2 powierzchni dachu.

Rybno – strażacy z OSP w Rybnie ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego,

Mrągowo – na ulicy Przemysłowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, zamknęli zawory w zbiorniku LPG pojazdów oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

  • 17 stycznia

Woźnice – na drodze krajowej nr 16 samochód osobowy Nissan Juke uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował 2 osoby, kierująca opuściła pojazd samodzielnie, natomiast pasażerka została zablokowana w pojeździe. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanej poprzez siłowe odgięcie drzwi i udzielili pierwszej pomocy. Po przybyciu karetek przekazali poszkodowane zespołom ratownictwa medycznego, które przewiozły je do szpitali. Strażacy zabezpieczyli pojazd, miejsce wypadku oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne.

  • 18 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze, zadymienie w mieszkaniu,

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,

  • 19 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,

Zyndaki – strażacy z JRG Mrągowo i OSP Warpuny prowadzili działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego,

  • 20 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Woźnice – OSP Olszewo i Woźnice prowadziły działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego,

  • 21 stycznia

Stare Sady – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij