Mrągowscy strażacy mają za sobą kolejny tydzień pracy. W naszym cotygodniowym podsumowaniu sprawdzamy, jakie działania podejmowali w tym czasie na terenie powiatu mrągowskiego. W okresie 15 do 21 stycznia zanotowali 13 zdarzeń w tym 4 pożary, 3 miejscowe zagrożenia i 6 alarmów fałszywych. W działaniach brało udział 30 zastępów straży pożarnej w łącznej obsadzie 104 strażaków.

  • 15  stycznia

Mrągowo – strażacy na prośbę rodziny otwierali drzwi do mieszkania, którego mieszkanka nie odpowiadała na pukanie. Po wejściu do środka osobą zajęli się ratownicy medyczni, po przebadaniu została przewieziona do szpitala.

Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze spowodowany wydobywaniem się pary wodnej,

  • 16 stycznia

Mrągowo – strażacy gasili pożar dachu opuszczonego budynku. Strażacy przy pomocy dwóch prądów wody ugasili palące się deski i papę stanowiące pokrycie dachu. Dzięki szybkiemu zauważeniu i sprawnej akcji spaleniu uległo tylko około 9 m2 powierzchni dachu.

Rybno – strażacy z OSP w Rybnie ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego,

Mrągowo – na ulicy Przemysłowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, zamknęli zawory w zbiorniku LPG pojazdów oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

  • 17 stycznia

Woźnice – na drodze krajowej nr 16 samochód osobowy Nissan Juke uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował 2 osoby, kierująca opuściła pojazd samodzielnie, natomiast pasażerka została zablokowana w pojeździe. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanej poprzez siłowe odgięcie drzwi i udzielili pierwszej pomocy. Po przybyciu karetek przekazali poszkodowane zespołom ratownictwa medycznego, które przewiozły je do szpitali. Strażacy zabezpieczyli pojazd, miejsce wypadku oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne.

  • 18 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze, zadymienie w mieszkaniu,

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,

  • 19 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu,

Zyndaki – strażacy z JRG Mrągowo i OSP Warpuny prowadzili działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego,

  • 20 stycznia

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Woźnice – OSP Olszewo i Woźnice prowadziły działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego,

  • 21 stycznia

Stare Sady – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij