To pierwszy sezon od lat, w którym nie działa Góra Czterech w Mrągowie. Powód? Gmina wiejska Mrągowo ze względów finansowych rozwiązała spółkę prowadzącą ośrodek w ostatnich latach, a poszukiwania dzierżawcy lub kupca nie powiodły się. W efekcie ośrodek nie będzie czynny w bieżącym sezonie.

To z pewnością niemiła informacja dla narciarzy i snowboardzistów. Działający od 2005 roku ośrodek Góra Czterech Wiatrów w tym sezonie nie będzie otwarty. W momencie, gdy działają już inne ośrodki narciarskie na Warmii i Mazurach, na mrągowskim stoku nie zobaczymy tym razem żadnego narciarza. Złożyło się na to kilka czynników.

Przede wszystkim właściciel ośrodka, którym jest Gmina Mrągowo rozpoczął procedurę sprzedaży ośrodka i z powodów finansowych zamknął spółkę prowadzącą G4W.

W czerwcu 2016 roku, gminni radni jednogłośnie zdecydowali, że gmina powinna spróbować sprzedać ośrodek, gdyż koszty jego utrzymania są zbyt dużym obciążeniem. W drugiej połowie 2016 roku wykonano wycenę ośrodka i przygotowywano przetarg. Próby sprzedaży nie powiodły się, dlatego gmina zdecydowała się na wydzierżawienie ośrodka. Zainteresowanie dzierżawą było, jednak mimo prowadzonych rozmów, nie doszło do ich finalizacji i w efekcie, w tym sezonie ośrodka nie ma kto prowadzić.

Narciarzom i snowboardzistom pozostają zatem inne ośrodki w regionie i nadzieja, że do kolejnego sezonu wyjaśni się sytuacja mrągowskiej Góry Czterech Wiatrów, a ośrodek będzie mógł wznowić działalność.

red


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij