To pierwszy sezon od lat, w którym nie działa Góra Czterech w Mrągowie. Powód? Gmina wiejska Mrągowo ze względów finansowych rozwiązała spółkę prowadzącą ośrodek w ostatnich latach, a poszukiwania dzierżawcy lub kupca nie powiodły się. W efekcie ośrodek nie będzie czynny w bieżącym sezonie.

To z pewnością niemiła informacja dla narciarzy i snowboardzistów. Działający od 2005 roku ośrodek Góra Czterech Wiatrów w tym sezonie nie będzie otwarty. W momencie, gdy działają już inne ośrodki narciarskie na Warmii i Mazurach, na mrągowskim stoku nie zobaczymy tym razem żadnego narciarza. Złożyło się na to kilka czynników.

Przede wszystkim właściciel ośrodka, którym jest Gmina Mrągowo rozpoczął procedurę sprzedaży ośrodka i z powodów finansowych zamknął spółkę prowadzącą G4W.

W czerwcu 2016 roku, gminni radni jednogłośnie zdecydowali, że gmina powinna spróbować sprzedać ośrodek, gdyż koszty jego utrzymania są zbyt dużym obciążeniem. W drugiej połowie 2016 roku wykonano wycenę ośrodka i przygotowywano przetarg. Próby sprzedaży nie powiodły się, dlatego gmina zdecydowała się na wydzierżawienie ośrodka. Zainteresowanie dzierżawą było, jednak mimo prowadzonych rozmów, nie doszło do ich finalizacji i w efekcie, w tym sezonie ośrodka nie ma kto prowadzić.

Narciarzom i snowboardzistom pozostają zatem inne ośrodki w regionie i nadzieja, że do kolejnego sezonu wyjaśni się sytuacja mrągowskiej Góry Czterech Wiatrów, a ośrodek będzie mógł wznowić działalność.

red

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mieszkańcy (IP: 89.229.*.67) 2018-01-29 00:00
Jesli chodzi o Osrodek G4W osoby odpowiedzialne tj. prezes i Gmina Mragowo z wojtem na czele powinny odpowiedziec przed prokuratura za swiadome doprowadzenie osrodka do upadlosci !!!! Przez ostatnie lata pod okiem i przyzwoleniem wojta G4W traktowana byla jak prywatna firma prezesa i jego rodziny!!!!
Moze w koncu ktos zainteresuje sie jak sa trwonione publiczne pieniadze i mienie, bo glosno sie o tym nie mowi, a temet zamieciony jest pod przyslowiowy dywan !!!!
Podobnie ma sie sprawa rowniez WIELKIEJ CUDOWNEJ INWESTYCJI pod tytulem MRONGOVILLE czy tez EKOMARINA!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maciej (IP: 89.229.*.169) 2018-01-24 16:32
Wiec lepiej dalej placic koszty utrzymania niż się dogadać - ciekawy sposób na gospodarowanie mieniem które już zapewne od dawna się nie spinało na plus.
Po drugie to ciekawy jest też fakt w jaki sposób szanowne "wladze" gminy zabiegały o ewentualnych kupców.
Po trzecie dlaczego nikt nie wyjaśnia jak doszło do tego że mamy taką sytułację jaką mamy i czy ktoś poniesie odpowiedzialnoś ć za calą tą sytułację.
Można wyliczać jeszcze dużo różnych przyczyn i niekompetencji osób odnośnie tej całej sytułacji
Może w końcu obywatele dowiedzą się od Wladz Gminy Mrągowo co jest grane - krok po kroku ...Oczekujemy szczególowego oficjalnego wyjasnienia na lamach prasy i portalu mragowo24.info
Po za tym przypominamy również o zbliżających się wyborach
Zachecam czytających do komentarzy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dzialki (IP: 83.6.*.126) 2018-01-24 07:36
Wokół Góry bardzo atrakcyjne w momencie zakupu tracą na wartości wie o tymlokalny \biznes\.radnyc h trzeba zapytać czy na wszystkim należy zarabiać .gdyby nie pazerność 50% strat płaciliby miasto współpartnera inwestycji i gmina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# PP (IP: 188.146.*.116) 2018-01-23 11:28
Tak kończą spółki w których radach nadzorczych zasiada radny wojewódzki PSL Bugajewski. Co teraz czeka Szpital Mrągowski Sp. z o.o.? Taki sam los?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 31.135.*.18) 2018-01-23 10:49
Przecież to sztandarowa inwestycja Pani Burmistrz , razem z Mrągowill. A na Lubelską dalej nie ma pieniędzy.To wszystko już nadaje się do prokuratora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Opos (IP: 89.231.*.142) 2018-01-23 13:07
Może zanim zdecydujesz się spłodzić jakiegoś nius-bąka, zasięgnij informacji na temat tego co jest czyje!? Dla twojej informacji - G4W to własność Gminy (przeczytaj uważnie, nawet w artykule o tym mowa!) a ul. Lubelsa jest drogą wojewódzką w zarządzie Marszałka woj. war-mazur. No chyba że wiesz lepiej, to śmiało zaginaj do prokuratora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Sam_on (IP: 94.254.*.2) 2018-01-23 10:54
Sztandarowa inwestycja wojta gminy mragowo Jerzego Krasinskiego, a nie burmistrz. Miasto nic tu nie ma do rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iwan (IP: 37.47.*.155) 2018-01-23 10:34
Za duże obciążenie dla budżetu gminy. Ale czy ktoś z nich zwrócił uwagę na przedsiębiorców prowadzących hotele ,pensjonaty, pokoje gościnne i utratę klientów ??? Juz nie mówiąc o młodzieży z okolic Mragowa - gdzie oni maja spędzać ferie ? Ale przecież dziadki siedzące w radzie gminy nie obchodzi młodzież tylko cisza i spokój w około.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# widz (IP: 79.188.*.194) 2018-01-23 10:31
Tego można było się spodziewać- i tak za późno to zostało zamknięte, ze 2-3 lata temu nie byłoby problemu z dzierżawą/sprze dażą. Za to jest Kurza Góra- chyba najlepsze miejsce w warmińsko-mazur skim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij