Mazurski Park Krajobrazowy zaprasza na spacer ornitologiczny. Już w sobotę 27 stycznia o 10:00 w Krutyni rozpocznie się Zimowe Ptakoliczenie. Podczas wycieczki będzie można nie tylko liczyć ptaki, ale także nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki i dowiedzieć się, gdzie najczęściej można je spotkać.

Udaj się na ornitologiczną wycieczkę po Krutyni, zaprasza Mazurski Park Krajobrazowy. Zimowe ptakoliczenie odbędzie się w sobotę 27 stycznia. Spacer rozpocznie się o 10:00 przed siedzibą Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Zimowe ptakoliczenie to idealna okazja, by poznać ptaki zimujące obok nas. Akcja organizowana jest od kilku lat przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Od piątku do niedzieli zaplanowanych jest ponad 180 spacerów na terenie całej Polski. Żeby wziąć udział w liczeniu ptaków nie trzeba być specjalistą. W akcji może uczestniczyć udział każdy.

Organizatorzy przypominają, by wziąć ciepłe obuwie i coś do notowania. Bardzo przydatna może okazać się także lornetka. Planowany czas spaceru 1-1,5 godz.

Więcej informacji o całej akcji na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij