W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów na zorganizowany wypoczynek podczas zimowych ferii, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich inicjatyw są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Jeżeli coś wzbudza nasze podejrzenia najlepiej poinformować o tym policję.

Aby zwiększyć pewność, że zimowa wycieczka naszych dzieci przebiegnie bezpiecznie, warto zgłosić do kontroli autokar, którym ma się odbyć podróż. Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy sprawdzą mrągowscy funkcjonariusze. Wystarczy wcześniej zgłosić to policji.

W jaki sposób organizator lub przewoźnik może zgłosić chęć skontrolowania autobusu przez Policję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie na pisemne bądź telefoniczne zgłoszenie organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. Podczas takiej kontroli funkcjonariusze zwrócą również szczególną uwagę na: sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia oraz wymagane uprawnienia.

Zgłoszenie pisemne bądź telefoniczne organizatora lub przewoźnika najlepiej przesłać z wyprzedzeniem na adres Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ul. Wolności 2, 11-700 Mrągowo, tel. 89 741 92 44, 89 741 92 29, 89 741 92 00.

Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii. Z taką prośbą można zwrócić się przed wyjazdem dzieci np. z Mrągowa ale i poprosić o taką kontrolę, gdy pociechy będą wracać np. z Zakopanego. By ułatwić kontakt z policją prosimy o skorzystanie z załączonego wykazu punktów kontroli autokarów w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” -  kliknij tutaj!

Kontrole autobusów prowadzone są w miejscu wyznaczonym przez policjanta

Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Policjanci przeprowadzają również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu.

KPP Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij