W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów na zorganizowany wypoczynek podczas zimowych ferii, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich inicjatyw są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Jeżeli coś wzbudza nasze podejrzenia najlepiej poinformować o tym policję.

Aby zwiększyć pewność, że zimowa wycieczka naszych dzieci przebiegnie bezpiecznie, warto zgłosić do kontroli autokar, którym ma się odbyć podróż. Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy sprawdzą mrągowscy funkcjonariusze. Wystarczy wcześniej zgłosić to policji.

W jaki sposób organizator lub przewoźnik może zgłosić chęć skontrolowania autobusu przez Policję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie na pisemne bądź telefoniczne zgłoszenie organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. Podczas takiej kontroli funkcjonariusze zwrócą również szczególną uwagę na: sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia oraz wymagane uprawnienia.

Zgłoszenie pisemne bądź telefoniczne organizatora lub przewoźnika najlepiej przesłać z wyprzedzeniem na adres Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ul. Wolności 2, 11-700 Mrągowo, tel. 89 741 92 44, 89 741 92 29, 89 741 92 00.

Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii. Z taką prośbą można zwrócić się przed wyjazdem dzieci np. z Mrągowa ale i poprosić o taką kontrolę, gdy pociechy będą wracać np. z Zakopanego. By ułatwić kontakt z policją prosimy o skorzystanie z załączonego wykazu punktów kontroli autokarów w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018” -  kliknij tutaj!

Kontrole autobusów prowadzone są w miejscu wyznaczonym przez policjanta

Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Policjanci przeprowadzają również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu.

KPP Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij