Polonezem w wykonaniu maturzystów rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Emerytowani nauczyciele z terenu naszego powiatu zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego odwiedzili szkolne mury, aby nie tylko powspominać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Emerytowani nauczyciele, którzy działają w mrągowskim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się z obecnymi nauczycielami oraz uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Spotkanie miało charakter uroczysty, stąd też na początku pojawili się uczniowie, tegoroczni maturzyści, który zatańczyli poloneza. Oprócz abiturientów w sali sportowej odbył się pokaz animacji tanecznej, do której na koniec dołączyli także emerytowani nauczyciele.

Po występach głos zabrała obecna dyrektor szkoły Pani Agnieszka Pytel, która w kilku słowach opowiedziała o działalności placówki a następnie zaprosiła nauczycieli do wspólnego zwiedzania szkoły. Seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie dawne rozmieszczenie sal i porównać je ze stanem faktycznym czy zobaczyć nowszą cześć budynku, w której znajduje się sala gimnastyczna. Na poszczególnych piętrach szkoły mieli także możliwość zajrzeć do sali historycznej, chemicznej, biblioteki szkolnej czy pokoju nauczycielskiego.

Na zakończenie emerytowani nauczyciele zostali zaproszeni do mniejszej auli szkolnej, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Nauczyciele mogli także obejrzeć księgi pamiątkowe z lat ubiegłych czy na specjalnie przygotowanej wystawie przyjrzeć się obecnym sukcesom szkoły. Uczniowie na zakończenie wizyty przygotowali spektakl, w którym przedstawili Szekspira w różnych odsłonach.

Emerytowani nauczyciele na spotkaniu w Zespole Szkół nr 2


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij