Znamy wynik rozprawy sądowej, którą przeprowadzili uczniowie klasy 2 c z I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie. Oskarżony Jacek Soplica - bohater „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza został skazany na dwa lata w zawieszeniu na sześć. Dyskusjom końcowym rozprawy nie było końca.

12 stycznia 2018 roku Jacek S. został skazany na dwa lata w zawieszeniu na sześć lat. Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące występki karne mężczyzny oraz zdobyte rozliczne zasługi dla Rzeczypospolitej, które oskarżony okupił własną krwią. Wyrok jest prawomocny.

Taki wpis mógłby znaleźć się w kronice kryminalnej, gdyby rozprawa sądowa z piątku (12 stycznia) była prawdziwa. W jej prawdziwość rzeczywiście można było uwierzyć obserwując pracę uczniów klasy 2c z I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie, która przygotowała i zaaranżowała proces Jacka Soplicy - bohatera „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy o profilu humanistycznym zapragnęli wcielić się w trudne role prawników- i tak naprzeciw siebie stanęli reprezentanci oskarżenia: Julia Malinowska, Klaudia Śniadach i Karol Świąć oraz strona obrony: Magdalena Mazur, Julia Dobrzyniecka i Gabriela Goronzi.
Porywające mowy wstępne obydwu stron szybko wprowadziły klimat prawdziwej rozprawy sądowej.

Niechlubną, acz konieczną w procesie rolę Jacka Soplicy zagrał niezastąpiony w swej autentyczności Maks Kargetta. Soplicy postawiono ciężkie zarzuty Art. 148 i Art.127 Kodeksu karnego...Nie zabrakło więc emocjonujących przesłuchań świadków (Gerwazego czy Sędziego Soplicy) oraz zeznania samego oskarżonego. Cała klasa włączyła się w próbę obiektywnej oceny czynów bohatera poematu Mickiewicza i zgodnie przyznała, że nie jest to wcale łatwe zadanie.

Źródło: I LO

Finał rozprawy Jacka Soplicy w wykonaniu uczniów I LO


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Insomnia (IP: 83.6.*.106) 2018-02-02 10:29
Też uważam ze nie jest to miejsce na takie informacje. Wyobraźcie sobie, że teraz każda klasa w każdej szkole opisuje co robiła na lekcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lex55 (IP: 89.231.*.142) 2018-01-26 08:38
O ile pamiętam "Pana Tadeusza" Jacek S. pomarł, a tu jeszcze dostał dwa lata w zawiasach :) Fajna zabawa licealistów,a wpis "ONA" na poziomie żenującego dna, a nawet mułu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obiektywna (IP: 188.146.*.183) 2018-01-16 18:28
A kogo obchodzi zdanie Onej, który notobene nic tu nie wnosi, wyraża tylko jej subiektywną opinię. Mragowo 24 info to portal informacyjny o Mrągowie i okolicach a te "dzieciaki" to uczniowie mrągowskiej szkoły. Jeśli można pisać o polityce, wypadkach drogowych, koncertach i innych to można też pisać o uczniach powiatu mrągowskiego. Jeśli kogoś nie intetesuje taki news to go nie czyta, proste. A to czy tego typu lekcja coś wniesie do życia młodych ludzi zostawmy ocenie pedagogów. Oni są chyba lepszymi specjalistami niż Ona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ona (IP: 83.31.*.169) 2018-01-16 19:17
Dobrze,że twoje zdanie coś wnosi. Można pisać o uczniach jak mają jakieś osiągnięcia a nie jak ubiorą czarne bluzki z przyczepionym kawałkiem papieru i udają nie wiadomo kogo.
Zresztą szkoda mi czasu na pisanie o takiej głupocie.
No i cóż, oby więcej takich rozpraw:-).haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obiektywna (IP: 188.146.*.183) 2018-01-17 08:57
Droga Ono ja nie wyrażałam zdania stricte do artykułu zamieszczonego na portalu tylko do Twojego nic nie wnoszącego komentarza. Już mówiłam i powtórzę po raz kolejny-to portal informacyjny i zamieszczane tu newsy jednych obchodzą mniej, drugich bardziej a innych wcale. Jednak gdy dotyczą Mrągowa i powiatu to jak najbardziej są na miejscu bo portal pisząc o uczniach z LO nie pisał o LO z Pcimia Dolnego tylko z Mrągowa. Jeśli Ciebie taki news nie interesuje to po co poświęcasz czas na zbędne komentarze. To że uczniowie tak a nie inaczej spędzili lekcje w żaden sposób ani Cię bezpośrednio nie obraziło ani nie dotknęło po kieszeni, więc tym bardziej nie rozumiem czym się tu ekscytujesz. Wg Ciebie to bzdura? Ok. Przewiń palcem i po sprawie. Po co się ekscytujesz i pocisz w komentarzach, które nikogo nie interesują. Ci którzy czytają news o uczniach zainteresowali się samym tematem lekcji w LO a nie Twoim osądem słuszności prowadzenia tego typu zajęć. Nie znam Cię ale wątpię czy masz odpowiednie kompetencje aby oceniać słuszność takich lekcji pod kątem metodyki nauczania bo pedagogiem z pewnością nie jesteś. A dla tych dzieciaków takie głupie komenty jak Twój mogą sprawiać przykrość. Nie pomyślałaś o tym, czy też masz to w nosie a empatia to dla Ciebie słowo nieznane ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ona (IP: 83.31.*.169) 2018-01-16 14:32
A kogo to obchodzi? Te dzieciaki o prawdziwym procesie nie mają pojęcia. Przecież dzięki takiej lekcji nie nauczą się ani nic o prawie ani tym bardziej o książce. Żenada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XD (IP: 89.229.*.83) 2018-01-16 15:11
XD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Opos (IP: 89.231.*.142) 2018-01-16 15:11
Żenujący niestety jest twój komentarz, bo stawiasz tezę i jej nie uzasadnia. Te dzieciaki (jak piszesz) aby wejśc w swoje role musiały poznać, w stopniu przynajmniej dobrym (!!!) bohatera swojego "procesu". Musiały też zajrzeć do kodeksu karnego i przynajmniej zapoznać się z jego artykułami, które wypełniają akt oskarżenia. Żenada?! Kogo to obchodzi?! Ciebie bez wątpienia nie!
Z mojej strony brawa dla dzieciaków!!! I ich nauczyciela/i.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ona (IP: 83.31.*.169) 2018-01-16 16:24
No tak, gratulacje. Dzieci przeczytały artykuł w kodeksie. A przepraszam, zapewne znalazły go w internecie bo kto z nich zapłaci 20 zł za kodeks do jednej "lekcji". To się narobiły. Podejrzewam też, że cześć z nich nawet do tej książki nie zajrzała. Niech sobie robią na lekcjach co chcą ale nikt mnie nie przekona, że pisanie o takich pierdołach na stronie z informacjami jest normalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M_YRT (IP: 94.254.*.55) 2018-01-16 17:45
#Ona

Pi***l się

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ona (IP: 83.31.*.169) 2018-01-16 17:50
Hahaha. Oj chyba to twoja lekcja była :-). Zobaczysz jak dorośnie, że takie zabawy gó..o dają. A na tą chwilę gratuluję przeczytania 1 artykułu z kodeksu :-). Świat stoi przed tobą otworem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij