Wolontariusze w Mikołajkach zebrali ponad 26,5 tysiąca złotych podczas niedzielnego finału WOŚP.

Od godziny 9.00 na ulicach Mikołajek kwestowali młodzi ludzie z mikołajskich szkół. Równocześnie odbywały się inne wydarzenia wspierające działalność orkiestry. Na hali sportowej MKS "Kłobuk Mikołajki" przy współpracy z  KamelArt Factory i Centrum Kultury "Kłobuk" zorganizował VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej "Bez Napinki!". Wzięło w nim udział 13 drużyn z całego powiatu mrągowskiego. Odbywały się tam też licytacje fantów m.in. sprzętu sportowego i w ten sposób zebrano ponad 7 tys. zł.

W akcje włączyły się także mikołajskie morsy. O godzinie 14.30 na plaży miejskiej odbyło się wspólne kąpanie. 17-osobowa grupa miłośników zimnej wody promowała akcję charytatywną zbierając pieniądze do puszek oznakowanych logiem WOŚP.

W Klubie ABC w Centrum Kultury o godzinie 16.00 odbył się Power Training z Agnieszką Politewicz. Od 15.00 na scenie w Centrum Kultury "Kłobuk" mieliśmy okazję wysłuchać i zobaczyć młodych artystów ze szkół z Woźnic, Baranowa i Mikołajek. Wystąpiły też gwiazdy: The King Elvis Show oraz Blues 4 Cash. Wokalista tego drugiego zespołu, Paweł Krasowski, włączył się nawet w prowadzenie imprezy pomagając Eligiuszowi Kamińskiemu i wolontariuszom podczas licytacji fantów.

Oficjalnie wydarzenie w Mikołajkach skończyło się o 21.00 Światełkiem Do Nieba - fajerwerkami odpalonymi przez strażaków z OSP Mikołajki. Wolontariusze skończyli liczenie pieniędzy o godzinie 22.00. Zebrano 26 555,43 zł.

Mateusz Klimek

Mikołajki zebrały dla WOŚP ponad 26 tysięcy złotych. Fot. Mateusz Klimek

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij